80 yaşında bile genç ve ışıltılı cilt için Martha Stewart’tan yeşil ‘gençlik iksiri’

Televizyon ünlüsü ve yazar Martha Stewart, 80 yaşında olmasına karşın en az 30 yaş genç gösteriyor! Peki ünlü yazar, yıllara meydan okumayı nasıl başarıyor? Görünüşe göre Stewart'ın kendi tarifiyle hazırladığı özel bir 'gençlik iksiri' var.

10 Ocak 2022, Pazartesi 09:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
SIRLARINI PAYLAŞTI

SIRLARINI PAYLAŞTI

80 yaşındaki Martha Stewart, ışıltılı ve dinç cildiyle adeta gençlere taş çıkarıyor. Neredeyse hepimiz Martha Stewart’ın harika göründüğü konusunda hemfikiriz. Stewart, yıllar boyunca genç görünümünü korumak ve kendini sağlıklı tutmak için bir dizi ipucu ve püf noktası paylaştı. Ancak kullandığı kişisel ürünler gelip geçici olsa da, uzun zamandır devam eden alışkanlıklarından biri, her gün yaptığı yeşil içeceği içmek!

GÜZELLİK İKSİRİ

GÜZELLİK İKSİRİ

Stewart’ın güzelliğinin sırrı aslında çok basit. Stewart gençlik iksirini hazırlamak için bir yeşil armut, iki sap kereviz, iki salatalık, bir demet maydanoz, bir taze zencefil parçası ve iki portakal dilimini bir meyve sıkacağından geçiriyor. Ayrıca tarifinde biraz değişikliğe ihtiyaç duyduğu zaman içine birkaç meyve ve sebze de ekliyor. Son zamanlardaki favorileri arasında keskin ve tatlı bir tat için ananas, ilave vitamin ve mineraller için ıspanak yer alıyor.

BİLİM ONU DESTEKLİYOR

BİLİM ONU DESTEKLİYOR

Görünüşe göre bilim, Stewart'ın yeşil içecek tarifinin arkasındaki gücü de destekliyor. Araştırmalar, içerdiği yeşil yapraklı sebzelerin iltihabı azaltabileceğini, yaşa bağlı bilişsel gerilemeyi önleyebileceğini ve kalp hastalığı riskini azaltabileceğini gösteriyor. 

SAĞLIĞA BİRÇOK YARARI VAR

SAĞLIĞA BİRÇOK YARARI VAR

Martha Stewart'ın tarifi gibi birçok yeşil içecek ayrıca A, C ve K vitaminleri ile dolu gıdalar içerir. Bunlar sadece görme ve bağışıklık sistemini iyileştirmeye ve korumaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda cildi temizler ve yaşlanma belirtilerine neden olan ve hücrelere zarar veren serbest radikallerle savaşır.

Ayrıca taze sıkılmış meyve sularının sindirim sistemini düzenlediği bilinmektedir. Başka bir deyişle, bu içecek gerçekten çok fazla sağlık yararı sağlamak için çalışıyor.

10 YILDIR İÇİYOR

10 YILDIR İÇİYOR

Martha Stewart, son 10 yıldır her gün hazırladığı yeşil içeceği içtiğini söylüyor. Yaşına rağmen enerjisinin ve güzelliğinin yerinde olmasını buna bağlıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nar kabuğunun güzelliğe 4 faydası