81. ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Soru ve cevaplar yayınlandı

81. Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınavı için süreç mart ayında başladı. Adaylar, geçen pazar sınava girdiler. Soru ve cevaplar yayınlanırken gözler bu sefer sınav sonuçlarında...

25 Nisan 2019, Perşembe 17:09
A A
81. ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Soru ve cevaplar yayınlandı

81. Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınavı 21 Nisan Pazar günü gerçekleşti. Sınavda ter döken adaylar, soru ve cevapları sabırsızlıkla beklerken Özel Güvenlik Daire Başkanlığı, soru ve cevapları yayımlandı. Sınava giren binlerce kişi şimdi sonuçların açıklanmasını bekliyor. Süreç ve takvim hakkında bilgisi olmayanlar "81. ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?" diye soruyor.

81. ÖGG SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Özel Güvenlik Daire Başkanlığı, özel güvenlik temel eğitimi sınav talimatında sonuçların 10 Mayıs'ta açıklanacağını belirtti. 11-15 Mayıs tarihleri arasında ise itiraz süreci olduğu belirtildi.

AÖF SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SINAV DEĞERLENDİRME VE YAZILI SINAVA İTİRAZ

Yazılı sınava itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 10 TL ücret yatıracaklardır.

Adaylar, ilgili banka hesabına yazılı sınava itiraz ücretini yatırdıktan sonra Başkanlığımızın www.ozelguvenlik.pol.tr web adresinde yer alan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak itiraz açıklamasını belirtikten sonra adayın itiraz kaydı oluşturulmuş olacaktır. Ayrıca banka hesabına yatırdıkları sınav itiraz ücreti dekontlarını İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların veri girişlerini Özel Güvenlik Otomasyon Sistemine yapacaktır.

Ücretini yatırmayan adayların itiraz dilekçeleri işleme alınmayacaktır.

Adaylar, sınav sonuçları ve yazılı sınav itiraz sonuçlarını Başkanlığımızın www.ozelguvenlik.pol.tr web adresinde yer alan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak öğrenebileceklerdir. Ayrıca Özel Güvenlik Dair Başkanlığının www.ozelguvenlik.pol.tr web sitesinden de ilan edilecektir.

Yapılan sınavla ilgili sınav soruları, cevap anahtarları, sınav sonucu, itiraz sonuçları ve sınavla ilgili talimatlar Özel Güvenlik Daire Başkanlığının www.ozelguvenlik.pol.tr web sitesinden Ar-Ge ve Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından ilan edilecektir.

Yazılı sınav sonucuna itiraz ile ilgili olarak talimatın 8.1. 8.2. ve 8.3. maddelerinde belirtildiği şekilde yapılacaktır. Özel Güvenlik Daire Başkanlığına dilekçe vb. şekilde yapılan müracaatlar ile ozelguvegitim@egm.gov.tr adresine yapılan itirazlar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu durum sınav salonlarında gözetmenler tarafından adaylara duyurulacaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...