88. Gazi Koşusu bugün

1927 yılından bu yana kesintisiz düzenlenen tek spor organizasyonu olma özelliğini taşıyan Gazi Koşusu'nda beklenen gün geldi. 3 yaşlı İngiliz tayları, Veliefendi Hipodromu'nda saat 17.15'te sahne alacak, tüm Türkiye bu yarışa kilitlenecek

29 Haziran 2014, Pazar 09:22
A A

Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına 1927 yılından bu yana düzenlenen Gazi Koşusu’nun 88’incisi bugün İstanbul’da yapılacak. Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilecek Türk at yarışçılığının derbisi saat 17.15’te koşulacak. Üç yaşlı safkan İngiliz taylarının yarış hayatlarında sadece bir kez koşabildikleri, çim pistte 2 bin 400 metre mesafeli koşuya 20 tay katılacak.

ŞÖLEN HAVASINDA OLACAK

İstanbul Veliefendi Hipodromu’na bugün on binlerce kişinini akın etmesi bekleniyor. Çocuklar için sayısız etkinliklerin yanı sıra büyüklere yönelik eğlenceler düzenlenecek, Anadolu’nun çeşitli yörelerinden lezzetler ve ikramlar sunulacak. Tıklım tıklım dolacak hipodromda güneşe karşı şapka dağıtılacak.

AT SAHiBi SERVET KAZANACAK

Koşuyu birinci bitirecek atın sahibi, 1 milyon 350 bin lira ikramiyenin yanı sıra 847 bin lira kaydiye ücretiyle birlikte toplam 2 milyon 197 bin lira ikramiye alacak. Kazanan safkanın sahibi, aynı zamanda da yetiştiricisi ise yarış ikramiyesi ve kaydiye ücretlerinin yanı sıra 337 bin 500 lira daha elde edecek. Geçen yılki 87. koşuyu Atila Özkan’ın sahibi olduğu “Divine Heart” adlı safkan, jokeyi Yücel Bilik ile 2.31.09’luk derecesiyle kazanmıştı. İkincilik 540 bin TL, üçüncülük 270 bin TL, dördüncülük ikramiyesi de 135 bin TL olarak belirlendi. Gazi Koşusu’nu Eliyeşil Ekürisi 13 kez, jokey Mümin Çılgın ise 9 kez kazanarak rekorları elinde bulunduruyor.

ABDULLAH GÜL DE YARIŞI İZLEYECEK

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de geleceği bugünkü Gazi Koşusu’nu, Veliefendi Hipodromu’ndan takip edeceği açıklandı. Cumhurbaşkanı Gül, 88.’si düzenlenecek koşuyu kazanan safkanın sahibine kupasını ve antrenör ile jokeye de plaket verecek.

88. Gazi Koşusu’nda yarışacak safkanlar ve sahipleri şöyle:

Atın adı                          Sahibi

1- Be My Shadow     M. Kurtel Emin
2- Benelux     K. Levent Kitapçı
3- Black King     Ersan Özbelge
4- Blaze To Win     Levent N. Gelgin
5- Daskyleion     İsmail Hadioğlu
6- Enyalios     Hayrettin Karamazı
7- Grey Coral     A. Galip Mercan
8- Inferno     Erol Söğütlü
9- Junior Pianist     Ayhan Çalıkoğlu
10- Karabekmez     Orhan Bekmezci
11- Kuloğlu     Umur Özarar
12- Payitaht     Özen Adalı
13- Prince Of Krakow     Tuncay Kantarmacı
14- Yavuzsel     Gülnur Gülerce
15- Yeni Kartal     Ali Şahin
16- Zencirbey     Hülya Zencir
17- Adakarası     M. Bozan Gökkan
18- Lambourn     O. Mehmet Kurt
19- Suzi Gold     Hulusi Çil
20- Warrior Princess     Aytuğ Atalay

POSTA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.