9. Cumhurbaşkanı Demirel doğum gününde anıldı

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 93. doğum gününde  memleketi İslamköy’deki mezarı başında anıldı.   

01 Kasım 2017, Çarşamba 16:35
A A
9. Cumhurbaşkanı Demirel doğum gününde anıldı
Demirel’in 93. doğum günü dolayısıyla Isparta’nın Atabey ilçesi  İslamköy’deki Çalca Tepe’de anma programı düzenlendi.          

Programa, Demirel ailesi üyelerinin yanı sıra, Isparta Belediye  Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, eski bakanlar Esat Kıratlıoğlu, Hamdi Üçpınarlar,  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Başkent Üniversitesi  Rektörü Ali Haberal ve çok sayıda vatandaş katıldı.          

Demirel’in özel doktorluğunu yapan Aylin Cesur, tören öncesinde  gazetecilere yaptığı açıklamada, anma törenine Türkiye’nin her yerinden katılımın  olduğunu söyledi.    

      

Ömrünün son 20 senesini Süleyman Demirel ile geçirdiğini anlatan  Cesur, şerefle yaptığı görevinin her anının hatırlanacak anılarla dolu olduğunu  ifade etti.          

Cesur, "Ömrünü cumhuriyete, cumhuriyetin değerlerine, manevi ve  medenileşme mücadelesine adadı. Demokrasi ve kalkınmanın kahramanı oldu. Bunlar  cumhuriyetin değerleridir. Benim için eksikliğini hissetmemek imkansız. Her gün  derinleşen bir hasret." diye konuştu.    

      

Doğum günü dolayısıyla düzenlenen programda, saygı duruşu ve İstiklal  Marşı’nın okunmasının ardından Demirel’in mezarına çelenk bırakıldı. Demirel için  Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.          

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Süleyman Demirel’i anlamanın Türkiye  sevdasını anlamak olduğunu söyledi. Feyzioğlu, "Çok sayıda öğrencisinden biri  olma şerefine bizzat kendi talimatlarıyla eriştiğim için kendimi bahtiyar  hissediyorum." dedi.          

Eski Bakan Hamdi Üçpınarlar da Süleyman Demirel’in ailesinin  gayretleriyle yapılan anıt mezar projesinin neticeye ulaştığını, ihalenin  gerçekleştirildiğini bildirdi.          



Eski Bakan Esat Kıratlıoğlu da Türkiye’nin kalkınmasında Süleyman  Demirel’in imzasının bulunduğunu kaydetti.          

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da Demirel ile anılarını  anlattı.          

Konuşmaların ardından İslamköy İlkokulu ile Süleyman Demirel  Üniversitesi (SDÜ) öğrencileri, Demirel’in mezarına karanfil bıraktı, dua etti.  Bazı ilkokul öğrencileri de anı defterine duygu ve düşüncelerini yazdı.
Sıradaki haber yükleniyor...