9 gündür kayıp gencin cesedi ırmakta bulundu

Antalya'da 9 gün önce kaybolan 25 yaşındaki gencin cesedi Manavgat Irmağında bulundu

27 Nisan 2017, Perşembe 09:40
A A
9 gündür kayıp gencin cesedi ırmakta bulundu
Manavgat ilçesinde 17 Nisan tarihinde evden ayrılan ve bir daha haber alınamayan, yakınları tarafından kayıp başvurusu yapılan 25 yaşındaki İlhan Uzun’un cesedi Manavgat Irmağında bulundu.


ARKADAŞI TARAFINDAN TEŞHİS EDİLDİ


Bugün akşam saatlerinde köprü altındaki suyun üzerinde bir cisim gören vatandaşlar, durumu bölgedeki özel güvenlik görevlilerine söyledi. Özel güvenlik görevlileri, akıntıyla birlikte hareket eden cismi kenara çektiklerinde cesetle karşılaştı. Olay yerine polis ekipleri sevk edilirken İlhan Uzun’un cesedi arkadaşı tarafından teşhis edildi. Uzun’un olay yerine gelen babası Mehmet Uzun bitkin bir halde oğlunun cesedinin çıkartılmasını bekledi.


10 GÜNDÜR HABER ALINAMIYORDU


4 yıl önce Manavgat’a gelerek bir taraftan otelde çalışırken diğer taraftan nakliyecilik yapan İlhan Uzun 17 Nisan Pazartesi günü saat 04.00 sıralarında evinden ayrılmış, aradan geçen 1 haftada kendisinden haber alınamamıştı. İlhan Uzun’un son olarak Manavgat ırmağı istikametine giderken görülmesini dikkate alan Emniyet güçleri tarafından Uzun’un ırmağa atlamış veya düşmüş olabileceği ihtimali üzerine ırmakta arama çalışması başlatılmıştı.


 

İŞE GELMEYİNCE POLİSE BİLDİRDİLER


İlhan Uzun’un evden ayrılırken üzerinde eşofman olduğu, nakliyecilik yaptığı kamyonetinin de evin önünde bulunduğu bildirildi. Evin bulunduğu yerin yakınındaki iş yerlerinin güvenlik kameralarında İlhan Uzun’un evden çıkarak 7001 Sokakta yaklaşık 200 metre ilerledikten sonra arkadaşı olduğu iddia edilen bir kişinin evinin bulunduğu sokak istikametine saptığı, kısa bir süre sonra bu kez geri dönerek başka bir sokağa girip gözden kaybolduğu tespit edilmişti. Kaybolduğu gece İlhan Uzun ile birlikte olan arkadaşları işe gelmemesi nedeniyle emniyete giderek durumu bildirdi.
 

BABASI KAYIP BAŞVURUSUNDA BULUNMUŞTU


Diğer taraftan oğlunun kaybolduğu haberi üzerine Manavgat’a gelen baba Mehmet Uzun, ilk olarak oğlunun son gece beraber olduğu arkadaşlarından bilgi aldıktan sonra Manavgat Emniyet Müdürlüğüne giderek kayıp başvurusunda bulunmuştu. Oğlunun hayatından endişe duyduğunu belirten Mehmet Uzun, oğlunu gören ya da yerini bilenlerin güvenlik güçlerine haber vermelerini istemişti. Antalya Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şube Müdürlüğü’ne bağlı dalgıç polisler yeni yaya köprüsünün çevresinde arama gerçekleştirdi. Kurbağa Adamların Manavgat ırmağını kıyıdan taramasından bir sonuç alınamamıştı. Manavgat Irmağında köprünün altında bulunan İlhan Uzun’a ait ceset, ilk incelemenin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
Sıradaki haber yükleniyor...