900 bin öğrenci sinema ile buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY)iş birliğiyle yürütülen proje kapsamında, yaklaşık 900 bin öğrenci sinema salonlarında ücretsiz film izleme imkanı buldu

27 Aralık 2018, Perşembe 11:00
A A
900 bin öğrenci sinema ile buluştu

Bu öğrenciler arasından yaklaşık 450 bini hayatlarında ilk defa bir filmi sinemada izleme şansı yakaladı. 'Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın' sloganı ile başlatılan 'Bir Milyon Öğrenci Sinema ile Buluşuyor' projesi, 1 Ekim-21 Aralık 2018 tarihleri arasında uygulandı.

Türkiye genelinde ortaokul öğrencilerini kapsayan proje kapsamında; Ayla, Bizim Köyün Şarkısı, Doru, Son Mektup ve Ertuğrul 1890 adlı yerli filmler öğrencilerin beğenisine sunuldu.

Öğrenciler, bu filmler arasından istediklerini seçerek izledi. Projede gelecek yıl 1 milyon öğrencinin sinema ile buluşturulması hedefleniyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.