95 yaşında ikinci evlilik

Yıllar önce eşini kaybeden 95 yaşındaki Şükrü Adıgüzel, 57 yaşındaki Saliha Geyik'le evlendi

24 Nisan 2010, Cumartesi 16:14
A A
95 yaşında ikinci evlilik

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yıllar önce eşini kaybeden 95 yaşındaki Şükrü Adıgüzel, 57 yaşındaki Saliha Geyik’le hayatını birleştirdi.

İlçenin Hayriye Mahallesi’nde yaşayan ve yaklaşık 15 yıl önce eşini kaybeden Şükrü Adıgüzel, kendisi gibi dul Saliha Geyik’le anlaşarak evlenmeye karar verdi.

Bunun üzerine belediyeye başvuran çift, işlemlerinin ardından ikinci kez oturdukları nikah masasında şahitler ve belediye nikah memurunun önünde hayatlarını birleştirdi.

Uzun yıllar hayvan ticareti yapan ve eşinin vefatından sonra çocuklarıyla yaşamaya başlayan Şükrü Adıgüzel, "Saliha hanım bizim mahallede yaşayan çocuksuz, dul bir kadındı. Hayrına bana baktı. Sonra da evlenmeye karar verdik" dedi.

Çocuklarının da maddi durumunun iyi olmadığını belirten Adıgüzel, "Şu anda kiralık bir evde yaşıyoruz. Belediye Başkanımızdan ve Kaymakamımızdan yardım bekliyoruz" diye konuştu.

Bu arada, kayıtlarda 1915 doğumlu olmasına rağmen asıl yaşının daha büyük olduğunu ifade eden Şükrü Adıgüzel, Büyük Önder Atatürk’ün Cumhurbaşkanlığı döneminde askerlik yaptığını ve o dönemi çok iyi hatırladığını da kaydetti.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.