99 yıl hapsi isteniyordu, çektiği selfie kurtardı

ABD'nin Teksas eyaletinde yaşayan Christopher Precopia'nın çektiği bir selfie, kendisine yöneltilen suçu işlemediğini kanıtladı

19 Kasım 2018, Pazartesi 20:37
A A
99 yıl hapsi isteniyordu, çektiği selfie kurtardı

ABD'nin Teksas eyaletinde yaşayan Christopher Precopia, çektiği bir selfie sayesinde kendisine yöneltilen suçu işlemediğini kanıtlayabildi. Savcının 99 yıl hapis cezasına çarptırılmasını talep ettiği Precopia'nın ailesi, mahkemeyi gencin 150 bin dolarlık kefaletle serbest bırakılması için ikna etmeyi başardı.

GÖĞSÜNE HAÇ KAZIDIĞINI SÖYLEDİ

21 yaşındaki Precopia, eski sevgilisinin polise başvurarak kendisinin evine zorla girdiğini, dayak attığını ve maket bıçağıyla göğsüne haç kazıdığını iddia ederek şikâyetçi olması üzerine tutuklandı.

99 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILMASI TALEP EDİLDİ

Savcının 99 yıl hapis cezasına çarptırılmasını talep ettiği Precopia'nın ailesi, mahkemeyi gencin 150 bin dolarlık kefaletle serbest bırakılması için ikna etmeyi başardı. Precopia'nın suçsuz olduğunu kanıtlamayı başaran kişi, saldırının yapıldığı gün tüm ailenin suç mahallinden 65 kilometre uzakta olan bir otelde yemek yediğini hatırlayan annesi oldu.

SALDIRI ANINDA BAŞKA YERDEYDİ 

Sputnik'te yer alan habere göre; Christopher Precopia'nın o yemekte selfie çektiği ve onu konum bilgisiyle birlikte sosyal medyada paylaştığı anlaşıldı. Bu fotoğraf, Precopia'nın saldırı anında tamamen farklı bir yerde bulunduğuna polisi ikna etmeye yetti.

HİKAYEYİ UYDURDUĞUNU İTİRAF ETTİ 

Daha sonra eski sevgili, Precopia'dan intikam almak için hikâyeyi uydurduğunu itiraf etti. Pretoria, çektiği selfie sayesinde yıllarca hapis yatmaktan kurtulurken, eski sevgili ile ilgili soruşturma başlatıldı.


Sıradaki haber yükleniyor...