A harfi ile hayvan isimleri

Türkçe 'de A harfi ile başlayan hayvanlar ve isimlerini öğrenin . A ile başlayan hayvanlar nelerdir?

18 Kasım 2021, Perşembe 17:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
ADDAKS HAYVANI

ADDAKS HAYVANI

Addaks, çarpık büyük boynuzları nedeniyle vida boynuz ceylanı olarak adlandırılan, yakından Oriks ile ilgili antilop ailesinin üyesidir. Afrika Batı Sahra ile Nil arasında kalan ıssız bölgelerde yaşar.
AĞUSTOS BÖCEĞİ

AĞUSTOS BÖCEĞİ

Ağustos Böceği, Ağustosböcekleri, Cicadoidea süper ailesinin üyeleridir ve sağlam gövdeleri, geniş kafaları, şeffaf zarlı kanatları ve büyük bileşik gözleri ile fiziksel olarak ayırt edilirler .

AHTAPOT

AHTAPOT

Ahtapot; yumuşak gövdeli, sekiz kollu, Octopoda takımında sınıflandırılan yumuşakçaların genel adı. Kabul görmüş 300 civarında türü bulunan ahtapotlar kalamarlar, mürekkep balıkları ve nautiloidler ile birlikte kafadan bacaklılar sınıfında gruplandırılırlar.


AKREP

AKREP

Akrepler, Scorpiones takımının yırtıcı örümcekleridir. Bunlar sahip sekiz bacak ve kolayca kavrama kıskaç ve bir çift dar, segmentli kuyruk, genellikle arka üzerinde karakteristik bir ileri kıvrılır ve her bir stinger ile biten tarafından tanınır.

ALAGEYİK

ALAGEYİK

Alageyik, oldukça değişken bir kaplama rengine sahip orta boy bir geyik türüdür . Paltoları ağırlıklı olarak biraz beyaz lekelenme veya koyu kahverengi ile açık kahverengidir.

AMİP

AMİP

Amip, esasen yalancı ayakları uzatarak ve geri çekerek şeklini değiştirme yeteneğine sahip bir hücre veya tek hücreli hayvandır

ANGUT

ANGUT

Angut, görünüş olarak ördeği andıran angut kuşlarının tüylerinin rengi, kiremit rengini andırmaktadır. Sonbaharda Nil Irmağı’na ve Güney Hindistan’a kadar göç eden ördek türü. 

ANTİLOP

ANTİLOP

Antiloplar, türlere bağlı olarak büyük ölçüde değişen, geyik benzeri otoburlardır. Uzun bacakları, ince bir boyunları ve büyük kulakları vardır. 

ANGUS

ANGUS

Angus, a harfi ile başlayan bir sığır cinsidir. Cinsin karakteristik özellikleri siyah renk, oyuklu kafa, kompakt ve düşük ayarlı gövde, iyi et kalitesi ve yüksek pansuman yüzdesidir .

ARI

ARI

Arılar, tozlaşmadaki rolleri ile bilinen yaban arıları ve karıncalarla yakından ilişkili kanatlı böceklerdir

ASLAN

ASLAN

Aslanlar, Panthera cinsindeki büyük kedilerden biridir ve kedigiller ailesinin bir üyesidir. güç ve cesaretin sembolleridir ve bu özellikleri nedeniyle tarih boyunca kutlanmıştır.


AT

AT

A harfi ile başlayan bir diğer hayvan ise Attır.

At, Atgiller familyasına ait otobur bir toynaklı memelidir. Evcilleri olduğu gibi, Amerikan bozkırlarında “Mustang” ve Altay dağlarının her iki yanındaki açık arazilerde “Prezewalski” denen yabani atlar sürüler halinde yaşar. En meşhur at türleri Arap, İngiliz, Ahal Teke, Rahvan ve Midillidir.

AT SİNEĞİ

AT SİNEĞİ

At sineği, İki kanatlılar takımının Tabanidae familyasından böceklerin ortak adı. Diptera takımının en büyük familyalarından biridir. 3500'den fazla türü vardır.

ATEŞ BÖCEĞİ

ATEŞ BÖCEĞİ

Ateş böceği, ateş böceğigiller familyasını oluşturan bahar ve yaz aylarında geceleri uçarken yanıp sönen ışıkları ile tanınan, kınkanatlılar takımından böcek türlerine verilen ad.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Atatürk çiçeği nasıl yeniden çiçeklendirilir?