Abant'ta gözaltına alınan HDP Milletvekili Adem Geveri serbest bırakıldı

Abant'ta gözaltına alınan HDP Milletvekili Adem Geveri serbest bırakıldı

Van'da tutuksuz yargılandığı davanın duruşmasına katılmadığı için hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Van Milletvekili Adem Geveri, Bolu Abant Tabiat Parkı’nda konakladığı otelde gece gözaltına alınmıştı. Geveri, Bolu Adliyesi’nde nöbetçi mahkemede ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı

14 Mart 2017, Salı 12:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Van 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ’devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak’, ’terör örgütü propagandası yapmak’, ’suç işlemeye alenen tahrik’ ve ’silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçlarından açılan davada tutuksuz yargılanan HDP Van milletvekilleri Adem Geveri ve Lezgin Botan hakkında mahkeme, ’zorla getirilme’ kararına rağmen duruşmaya katılmadıkları için ’yakalama’ kararı verdi.


GECE GÖZALTINA ALINDI


Bolu Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, milletvekillerinden Adem Geveri’nin, dün akşam Bolu’nun doğa harikası Abant Tabiat Parkı’ndaki otelde olduğunu öğrendi. Adem Geveri, eşiyle kaldığı otelde gözaltına alındı. Geceyi emniyette geçiren Geveri, sabah adliyeye sevk edildi.

Geveri, Adliye koridorunda mahkemeye çıkmayı beklerken, hakkında açılan davalarla ilgili ifadesinin alınması için gözaltına alındığını söyledi.

HDP Van Milletvekili Adem Geveri, Bolu Adliyesi’nde nöbetçi mahkemede ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Geveri, jandarma eşliğinde adliyeden çıkarak ekip aracıyla ayrıldı.

Mutlu YUCA / BOLU, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan: Herkes orada yaşanan zulme ortaktır