ABD Büyükelçisi'ne saldırı!

ABD'nin Güney Kore Büyükelçisi Mark Lippert, Seul'de düzenlenen bir konferansta saldırıya uğradı

05 Mart 2015, Perşembe 07:20
A A
ABD Büyükelçisi'ne saldırı!

ABD'nin Seul Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, Büyükelçi Lippert'in şehir merkezinde düzenlenen bir konferansta konuştuğu sırada kimliği belirsiz bir kişinin saldırısına uğradığını bildirildi. Büyükelçi Lippert'in aldığı ustura darbeleri nedeniyle yaralandığı, ancak genel sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.

Güney Kore resmi haber ajansı, olayın sabah saat 07.40'ta gerçekleştiğini, Lippert'in daha sonra hastaneye götürüldüğünü belirtti.

Bazı yerel basın organları, olay yerinde göz altına alınan, ancak kimliği açıklanmayan saldırganın 50 yaşlarında bir erkek olduğunu ve Kore'nin birleşmesiyle ilgili sloganlar attığını öne sürdü.

Sosyal medyada ise, bu hafta başlayan ve yaklaşık 200 bin askerin katıldığı ABD-Güney Kore müşterek askeri tatbikatına dikkat çekilerek, saldırının arkasında Pyongyang yönetiminin olabileceği öne sürüldü.

Kuzey Kore rejimi, tatbikatın başladığı Pazartesi günü sabah sert bir açıklama yayımlamış ve hemen arkasından iki adet balistik füze fırlatmıştı.Sadi KAYMAZ/ PEKİN (DHA)

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 15 ton fil dişi yakıldı