'ABD, Çin'in ATAK helikopterlerindeki teknolojileri ele geçirmesinden korkuyor'

ABD'nin Türkiye'nin Pakistan'a 1.5 milyar dolarlık ATAK helikopteri sevkiyatını engelleyebileceği haberlerini değerlendiren Rus askeri uzman Boris Aleksandroviç Rojin, Washington'un ATAK helikopterlerindeki teknolojilerin Çin'in eline geçmesinden korktuğunu ifade etti.

06 Ağustos 2018, Pazartesi 21:26
A A

Savunma Sanayi Başkanlığı'nın geçtiğimiz ay duyurduğu ve Türkiye'nin 'tek seferde yaptığı rekor ihracat' olma özelliğini taşıyan 1.5 milyar dolarlık 30 adet ATAK helikopteri ihracatı için ABD'den izin gerekiyor. ABD ile gerilen ilişkilerin ATAK helikopteri satışını olu

'ALTAY TANKLARI ORTADOĞU'DA ALICI BULABİLİR'

Türkiye'nin silah ihracatçısı rolünün geleceği hakkındaki görüşlerini de aktaran Rojin, özellikle ALTAY tankları üzerinde durdu. ALTAY tankının modern Rus tankları T-72, T-90 ile kıyaslanabilir kalitede ve İsrail tanklarıyla rekabet edebilir seviyede olması halinde, Ortadoğu'da bu tanklara alıcı çıkacağını savunan Rojin, özellikle Katar'ın bu yönde adım atabileceğinin altını çizdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.