ABD'de 4 Türk avcı kayboldu

ABD'nin California eyaletinde avlanmaya çıkan dört Türk'ten haber alınamıyor

08 Kasım 2016, Salı 17:33
A A
Türkiye'nin Los Angeles Başkonsolosluğunun da devreye girmesiyle alarma geçen polis ve korucular, ormanlık alanda arama başlattı. Öte yandan gece saatlerinde Los Angeles Başkonsolosluğu'ndan bir açıklama yapıldı ve kayıp 4 vatandaşın kullandığı aracın bulunduğu duyuruldu.

Barış Kavukçu, Berkay Sürmeli, İlkay Zaman ve İsa Emre Elvermez, avlanmak için gittikleri California’nın Santa Clarita kenti ormanlık alanında kayboldu. 
Cumartesi gününü pazara bağlayan gece Los Angeles’tan yola çıkan 4 arkadaş, günübirlik gittikleri av gezisinden geri dönmeyince yakınları endişelenerek durumu polise bildirdi. 

ARAMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDITürkiye'nin Los Angeles Başkonsolosluğunun da devreye girmesiyle alarma geçen polis ve korucular, ormanlık alanda arama başlattı.

Türk grubun akrabalarının AA muhabirine yaptığı açıklamada, çalışmalardan umutlu olduklarını belirterek, daha önce defalarca bölgede kamp
yapan ve avcılık tecrübesine sahip olan yakınlarının muhtemelen hava şartları nedeniyle belli bir bölgede mahsur kaldıklarını düşündüklerini dile getirdi.

48 saattir yakınlarına ulaşamayan aileler, bölgede telefonların çekmediğini bildikleri için telefonların kapalı olmasını normal karşıladıklarını, görevliler kendilerine ulaşana dek yakınlarının korunaklı bir yerde saklanacaklarını umduklarını belirtti.
 

ARAMA ÇALIŞMALARINA TÜRKLER DE KATILDIKaybolan Türklerin yakınlarından alınan bilgilerle polis, aramayı özellikle D11 ve D13 olarak adlandırılan arazide yoğunlaştırırken, aramalara yakınlarda yaşayan Türkler de katıldı. Polisin ilk etapta kayıp vatandaşların aracını bulmaya çalıştığı, araçta olmamaları halinde yakın bölgede aramaya devam edeceği öğrenildi.

Türk grubun, sezonun bitmesiyle birlikte pazartesi günü girişlere kapatılacağını bildikleri av bölgesine, özel bir online medya şirketinin sahibi İlkay Zaman'ın Amerika'da avcılık temalı çekim nedeniyle gittikleri ve ailelerine bölge kapanmadan döneceklerini bildirdikleri öğrenildi.

 

TÜRK DERNEĞİNDEN YARDIM ÇAĞRISIGüney California Türk Amerikan Derneği, (ATASC) kaybolan Türklerin bulunması için sosyal medya üzerinden yaptığı çağrıda, bölgede yaşayan Türkleri arama çalışmalarına destek vermeye davet etti.

Açıklamada, Barış Kavukçu, Berkay Sürmeli, İlkay Zaman ve İsa Emre Elvermez’in bölgeye giderken kullandıkları aracın marka, plaka bilgisi ve kaybolan grup üyelerinin yakınlarına ait irtibat numaralarına yer verildi.
 

LOS ANGELES BAŞKONSOLUSLUĞU'NDAN AÇIKLAMAÖte yandan gece saatlerinde Los Angeles Başkonsolosluğu'ndan bir açıklama yapıldı ve kayıp dört vatandaşın kullandığı aracın bulunduğu duyruldu.

Los Angeles Başkonsolosluğu'nun Facebook hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi:

Aşağıda isimleri kayıtlı dört kayıp vatandaşımızın bulunması için çalışmalarımız aralıksız sürmektedir. Edinilen son bilgiye göre vatandaşlarımızın kullandığı 6YRB968 plakalı araç bulunmuştur. Vatandaşlarımızın bulunması amacıyla LA Country yetkilileriyle temasımız devam etmektedir.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.