ABD’de silah karşıtı öğrenci protestoları

ABD’de silah karşıtı öğrenci protestoları

New York’ta on binlerce kişi sokaklara çıkarak ülkede silah erişiminin kısıtlanması ve yeni yasal düzenlemeler yapılması talebiyle yürüyüşler düzenledi

24 Mart 2018, Cumartesi 21:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Sık sık silahlı saldırıların yaşandığı ABD’de, Florida eyaletinde bir okula düzenlenen silahlı saldırıda 17 kişinin hayatının kaybetmesinin ardından silah yasasıyla ilgili tartışmalar yeniden alevlendi.

ABD genelinde birçok eyalette gerçekleştiren yürüyüşlere Demokrat Parti’nin kalesi New York’ta da onbinlerce kişi katıldı.

'SİLAH ŞİDDETİNE SON VEREBİLİRİZ'


Kentteki protestolara dünyaca ünlü müzik grubu the Beatles’in üyelerinden Paul McCartney de grubun 1980 yılında öldürülen İngiliz müzisyeni John Lennon’ın New York’ta kaldığı otelin önünde, "Silah şiddetine son verebiliriz" yazılı tişörtüyle destek verdi.

ÖĞRENCİLER VE AİLELERİNDEN ÇAĞRI


Öğrenciler aileleriyle birlikte silah karşıtı sloganlar eşliğinde son dönemdeki saldırıları protesto etti ve ABD Başkanı Donald Trump ve ABD Kongresi’ne silah yasası ile ilgili değişiklik ve silah erişimine kısıtlama getirilmesi çağrısında bulundu.

Öte yandan silah karşıtı gösterilerin merkezi olan Washington’daki yürüyüşe, yarım milyondan fazla kişinin katılması bekleniyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İngiltere ve Fransa'dan Türkiye kararı! Liste güncellendi