ABD için acil çağrı: Kovid-19 salgını daha da kötüleşecek, evinizde kalın

ABD için acil çağrı: Kovid-19 salgını daha da kötüleşecek, evinizde kalın

ABD Kamu Sağlığı Dairesi Başkanı Jerome Adams, ülkedeki yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgınının daha da kötüye gideceğini vurgulayarak, insanlara evlerinde kalmaları çağrısı yaptı.

23 Mart 2020, Pazartesi 21:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Beyaz Saray bünyesinde kurulan Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü’nün de bir parçası olan Adams, NBC televizyonunda yayımlanan "Today" adlı programda açıklamalarda bulundu. Adams, "ABD halkından şunu anlamalarını istiyorum, bu salgın hafta içinde daha da kötüye gidecek." dedi. İnsanların, sağlık yetkilileri ve yönetimlerin talimatlarına uymamasını eleştiren Adams, insanların hala kendilerine bir şey olmayacağı düşüncesiyle kalabalık gruplar halinde dışarıya çıktığını ve plajlara gittiğini söyledi.

Virüs kendinizde varmış gibi davranın

Adams, "Dallas ve New Orleans gibi yerlerin de New York gibi virüsün merkezi haline gelmesini istemiyorum. İnsanlar test yaptırsın ya da yaptırmasın, sanki virüs kendilerinde varmış gibi davranmalı. Bu virüsü başkalarına yayabileceğinizi ya da başkalarından size bulaşabileceğini unutmayın. Evinizde kalın." çağrısı yaptı.

Virüs vakalarının ve ölümlerin günden güne arttığını kaydeden Adams, buna rağmen insanların hala konuyu yeterince ciddiye almadığını vurguladı. Johns Hopkins Üniversitesinin açıkladığı verilere göre, ABD’de, Kovid-19 salgınında vaka sayısı 35 bin 225’i, ölü sayısı 473’u buldu. ABD, Çin ve İtalya’nın ardından dünyada vaka sayılarının en yüksek olduğu 3. ülke konumunda.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İtalya'da son 24 saatte corona virüsten 601 kişi yaşamını yitirdi