ABD: İsrail'in çıkarılması yakışık değil

ABD: İsrail'in çıkarılması yakışık değil

14 Ekim 2009, Çarşamba 13:03
A A
ABD: İsrail'in çıkarılması yakışık değil

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Philip Crowley, Anadolu Kartalı tatbikatının Türk Hükümetinin kararıyla ertelendiğini belirterek, "Davetli bir ülke için, son dakikada böyle bir tatbikatın katılımcı listesinden çıkarılması yakışık değil" diye konuştu.

Dışişleri Bakanlığında düzenlenen günlük basın toplantısında konuyla ilgili soruları yanıtlayan Crowley, "Tatbikat, Türk Hükümetinin kararıyla ertelendi. Bir ülkenin davet edildiği ve daha sonra son dakikada davetli listesinden çıkarılıp çıkarılmadığı konusuna gelince, bizce herhangi bir ülke için, böyle bir tatbikatın katılımcı listesinden son dakikada çıkarılması yakışık değil" diye konuştu. Crowley, "bu ülkenin İsrail olup olmadığı" sorusuna, "evet" yanıtını verdi. Dışişleri Sözcüsü

Crowley, Türkiye-Ermenistan protokolleriyle ilgili bir soru üzerine de imza sürecinin ardından şimdi iki ülkenin parlamentosunun bu protokolleri onaylayarak, sınırları açmaya ve ilişkileri normale döndürmeye doğru ilerlemesini umduklarını söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.