ABD'li askerler YPG'lilerin yemin törenine katıldı

ABD'li askerler YPG'lilerin yemin törenine katıldı

Suriye'de ABD'li askerlerin YPG'lilerin yemin törenine katıldığı görüntüler ortaya çıktı

 

07 Mayıs 2017, Pazar 12:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Suriye'de, Amerikan askerlerinin PKK'nın bu ülkedeki kolu olarak bilinen YPG'liler ile birlikte haraket edip görüntü vermesi ile ilgili tartışmalar sürerken, ABD'li askerlerin 2 gün önce Haseki'de 250 Arap ve Kürt kadının gördükleri eğitimden sonra Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) katılımı için düzenlenen törene katıldıkları ortaya çıktı.

Tören ile ilgili yayınlanan fotoğraflarda, ABD'li askerlerin alanda oturarak töreni izlediği görüldü.
 

FIRAT NEHRİ'NDEN DOĞU'YA TAKVİYE SÜRÜYOR


Koalisyon askerlerinin hem havadan hem karadan destek verdiği Rakka operasyonu kapsamında 40 gün süren şiddetli çatışmalardan sonra Tabka ilçe merkezi tamamen DEAŞ'tan temizlenirken, ilçenin çevresinde bulunan iki mahalle ve Tabka barajının bir kısmında ise çatışmaların sürdüğü belirtildi.

Çatışmaların yeni Tabka olarak adlandırılan Hey Ewwel ve Hey Salis mahallelerinde yoğunlaştığı kaydedilirken, YPG'nin ise Fırat nehrinin batısından doğusuna yaptığı takviye sürüyor.

YPG'liler Fırat nehri üzerinden son aylarda çatışmaların yoğun olarak sürdüğü ve nehrin doğu yakasında bulunan Tabka'ya tekne ve feribot ile zırhlı araç ve lojistik malzeme sevkiyatına devam ettiği belirtildi.


ERDOĞAN TRUMP'A SUNACAK


ABD askerlerinin PYD'lilerle birlikte yan yana nöbet tuttuğu görüntüler ortaya çıkmış ve tepki çekmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ABD’li askerlerin ve askerî danışmanların PYD / PKK militanları ile çektirdiği ve dikkat çekici 21 fotoğrafı, ABD Başkanı Trump’a sunacağı ve bu fotoğrafların devlet ve halk nezdinde ciddi rahatsızlık oluşturduğu mesajını vereceği öğrenilmişti.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nijer'de anaokulunda yangın çıktı, 20 çocuk hayatını kaybetti