ABD'nin hedefindeki Esad ortaya çıktı

ABD'nin hedefindeki Esad ortaya çıktı

İran’a kaçtığı iddia edilen Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Suriye’nin başkenti Şam’da dini akademisyenler ve entelektüellerin katıldığı Ulusun Birliği Konferansı’nda ortaya çıktı

11 Nisan 2018, Çarşamba 22:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
ABD ile olası bir savaş ihtimali üzerine ailesiyle İran’a kaçtığı iddia edilen Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın nerede olduğu ortaya çıktı.Esad, Suriye’nin başkenti Şam’da dini akademisyenler ve entelektüellerin katıldığı Ulusun Birliği Konferansı'na katıldı.

11 ÜLKEDEN ARAŞTIRMACILAR KATILDI


Mısır, Cezayir, Tunus, Fas, Irak, Lübnan, Endonezya, Türkiye, Hindistan, Afganistan ve Lübnan’dan araştırmacıların konferansta yer aldığı açıklandı. 

TRUMP'TAN 'HAYVAN' BENZETMESİ

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'de Beşar Esad rejimine yönelik yaptıkları füze saldırısına ilişkin, "Suriye'ye girmiyoruz ancak insanların çok korkunç kimyasal silahlar kullandıklarını ve güzel bebeklerin babalarının kucağında öldüğünü gördüm. İşte o zaman hemen General Mattis'i(ABD Savunma Bakanı) aradım ve ne yapabileceğimizi sordum." demişti.

Trump ayrıca Esad'ı kastederek o bir 'O bir hayvan' ifadesini kullanmıştı.


ABD'den saldırı sinyaliRusya Dışişleri Bakanı Lavrov: 'Doğu Guta'daki kimyasal saldırıyı Esad yaptı' iddiası provokasyonSuriye ordusu, havalimanları ve askeri üsleri boşaltıyorEsad rejiminin üslerine füze saldırısı iddiası!

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakırköy’de halk ekmek büfesini yakan şüpheli gözaltına alındı