ABD, Rusya ile tüm ticari ilişkileri askıya aldı

ABD, Ukrayna'daki kriz yüzünden Rusya'yı cezalandırmaya dönük adımlar atmaya devam ediyor. Obama yönetimi, Moskova ile askeri ilişkilerini askıya almasının ardından, bu ülkeyle ticaret ve yatırım görüşmelerini de dondurdu

04 Mart 2014, Salı 08:05
A A
ABD, Rusya ile tüm ticari ilişkileri askıya aldı

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, ABD Ticaret Temsilciliği’nin bir sözcüsü, ABD’nin Rusya ile yaklaşan ticaret ve yatırım görüşmelerini askıya aldığını açıkladı.

İsminin açıklanmaması kaydıyla konuşan sözcü, "Ukrayna’daki son olaylar nedeniyle, (ABD ile Rusya arasında) daha derin ticari bağlara yönelik adımın bir parçası olma özelliğini taşıyan, Rusya hükümeti ile yaklaşan ikili ticaret ve yatırım temasını askıya aldık" dedi.

Bu açıklamadan önce de ABD Savunma Bakanlığı, Ukrayna’daki son olaylar ışığında ABD ile Rusya arasındaki tüm askeri ilişkileri askıya aldıklarını bildirmişti.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.