ABD 'Türk kası'nı keşfetti!

Son dönemde sosyal medyada esen 'baba göbeği' fırtınası Instagram'ı da ele geçirdi

12 Mayıs 2015, Salı 09:35
A A

Son dönemde sosyal medyada esen 'baba göbeği' fırtınası Instagram'ı da ele geçirdi.

Kaslı vücudunu koruyamamış, ya da hiç kas yapamamış erkeklerin çıkık göbeklerine 'baba göbeği' (dad bod) deniyor. özellikle kilo almaya yatkın olan Amerikalı erkekler bu kavrama sıkı sıkıya tutunmuş durumda.

Kadınların da 'baba vücuduna' sahip olan erkekleri seksi buldukları söyleniyor. Time ve Huffington Post gibi önemli yayın organları da son dönemde yaptıkları haberlerle bu popüler akımı destekliyor.

Peki, nereden çıktı bu 'dad bod'? Amerikalı bir öğrencinin kaleme aldığı blog yazısında, 'spora gidiyor ancak hafta sonları içmeye ve yemeye bayılıyorum' ana fikri gündeme geldi.

'Baba vücudu' olan erkekler, şişman olarak görülmüyor, ancak bildiğimiz 'Türk kası' cinsinden bir 'göbeklilik' ile övünüyorlar.

Kadınların fit görünme sevdasına kapılıp spor salonundan çıkmayan, diyet yapan erkekler ise bu akımla birlikte popülerliğini kaybetmeye başlıyor.

'Baba vücudu' olmak için illa baba olmak gerekmiyor. Bu da bekâr erkeklerin seve seve 'yürüyebileceği' bir alan yaratıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.