ABD'de 12 kişiyi öldüren saldırganın kimliği belli oldu

ABD’nin Virginia Beach kentinde ateş açarak 12 kişinin ölümüne ve 6 kişinin yaralanmasına neden olan kişinin kimliği belli oldu

01 Haziran 2019, Cumartesi 18:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ABD’nin Virginia Beach kentinde ateş açarak 12 kişinin ölümüne ve 6 kişinin yaralanmasına neden olan kişinin kimliği tespit edildi. 

MÜHENDİS ÇIKTI

MÜHENDİS ÇIKTI

Yerel polisin yaptığı açıklamada, 31 Mayıs’ta düzenlenen silahlı saldırının sorumlusunun, kentin bayındırlık işleri biriminde görevli mühendis DeWayne Craddock olduğu bildirildi. 


Zanlının polisle girdiği bir çatışmada öldürüldüğü açıklandı.

Polis Şefi James Cervera yaptığı açıklamada, Craddock’un, Virginia Beach’te son 15 yıldır bir mühendis olarak istihdam edildiğini söyledi. 

İŞTE SALDIRGAN

İŞTE SALDIRGAN

Polise göre ayrıca, olay mahallinde ve Craddock’un evinde de silahlar bulundu. Polis şefi Cervera, "Pek çok boş şarjörün yanı sıra bir de 45 kalibrelik tabanca bulduk. Şüphelinin artırılmış şarjörleri tekrar tekrar tabancasına takarak, binadaki ve polis memurları ve kurbanlara ateş etti" dedi.

"EN KARANLIK SAAT"

"EN KARANLIK SAAT"

Virginia Valisi Ralph Northam düzenlenen basın toplantısında, mağdurların ailelerine başsağlığı dile getirirken, Belediye Başkanı Bobby Dyer ise olayı anlamsız suç ve yerel halkın en karanlık saati olarak nitelendirdi.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çin'in başka çaresi kalması: Yemesinler diye 580 TL ödeyecek