ABD'de İslamafobya'ya karşı bilbordlu kampanya

ABD'nin San Diego kentinde, İslamafobya'ya karşı İslam konusunda bilgilendirici bilbord kampanyası başlatıldı.

18 Eylül 2015, Cuma 08:57
A A
ABD'de İslamafobya'ya karşı bilbordlu kampanya

 Kuzey Amerika İslam Camiası (ICNA), İslam ve Müslümanlarla ilgili yanlış bilgi veya iddiaları oradan kaldırmak ve İslamafobya’ya fırsat vermemek için bildord kampanyası düzenledi. ICNA Başkanı Naeem Baig, yaptığı açıklamada, Amerikalıların Hz. Muhammed hakkında çok meraklı olduklarını bildirdi.

Bilbord ilanlarından beri web sitesini ziyaret edenlerin ve telefon hattını arayanların sayısında büyük artışlar olduğunu belirten Baig, bu konuda çok soru aldıklarını da kaydetti. ICNA Başkan Yardımcısı Imam Khalid Griggs de bilbord kampanyasının San Diego’da 3 ayrı yerde farklı mesajlarla gerçekleştirildiğini ifade etti.

Griggs, kampanyanın ülke genelinde 100 bilborda daha asılacağını belirtti. San Dieogo’daki bilbordlarda şu ifadeler kullanıldı: "Hz. Muhammed barışa, sosyal adalete, kadın haklarına inandı", "Hz. Muhammed her zaman sevgiyi öğretti, nefreti değil; şiddeti değil" ve "Allah yüzünüze ve zenginliğinize göre hükmetmez"

Bilbordların altında ücretsiz 1-877-Why-İslam telefon hattı ve online adres de yer alıyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.