ABD'de "katil arı" operasyonu

ABD'de bu yıl yaşanan "katil arı" paniğinin ardından arılara takip cihazı takıldı ve kovanlarının yeri tespit edildi. Asya Dev Eşek Arısı türünden olan bu arılar, bölgedeki diğer bal arılarının neslini tehdit ediyordu. Yerleri tespit edilen katil arılar, ekiplerce toplandı.

26 Ekim 2020, Pazartesi 17:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ABD’de bu yıl ‘katil arı’ olarak bilinen istilacı eşek arısı paniği başlamıştı. ‘Asya Dev Eşek Arısı’ türünden arılar, bulundukları bölgedeki bal arılarının neslini tehdit ediyor. Çünkü kovandaki bal arılarının kafalarını koparıyorlar.

Washington eyaletindeki Blaine kasabasında birkaç katil arı bulundu. Arılara takip cihazı takıldı. Kovanları tespit edildi. Bunun üzerine katil arılara şafak vaktinde ‘baskın’ düzenlendi.

200 arı toplandı

200 arı toplandı

Kovanın yer aldığı ağaç, köpükle kaplandı ve arıların kaçmaması için dışı jelatinle sarıldı. Korunaklı tulumlar giyen ekipler, arıları kovandan vakumla çekti. 200 katil arı toplandı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Neden satın almayıp sahiplenmemiz gerektiğinin en büyük örneği: Papağanlar kutulara sıkıştırılmış halde bulundu