ABD'de terör alarmı: Havalimanı boşaltıldı

Denver Uluslararası Havalimanı'nın olası güvenlik tehdidi nedeniyle boşaltıldı

22 Mart 2016, Salı 23:51
A A
ABD'de terör alarmı: Havalimanı boşaltıldı

ABD’nin Colorado eyaletindeki Denver Havalimanı’ndan yapılan açıklamada, batı kanadındaki 5. ve 6. terminallerin boşaltıldığı belirtildi. Havalimanı binasındaki incelemelerin sürdürüldüğü, doğu kanadındaki uçuşların ise aksama olmadan devam ettiği ifade edildi.

Brüksel’de bugün gerçekleşen saldırıların ardından, dünya genelindeki havalimanlarında güvenlik önlemleri artırılmıştı.
 
Amerika’da güvenlik önlemleri arttırıldı

Belçika’nın başkenti Brüksel’deki bombalı saldırılar Amerika’da da hareketli anlar yaşanmasına neden oldu. Saldırı sonrasında başkent Washington’da güvenlik önlemleri arttırıldı.
 
Kentte polis, metro istasyonlarında köpeklerle bomba araması yaptı. Bununla birlikte yetkililer aramanın tedbir amaçlı olduğunu ve kente yönelik doğrudan bir tehdit olmadığını belirtti.
 
Ülkenin en büyük kenti New York’ta da güvenlik önlemleri arttırıldı.
 
New York polisi, kente karşı doğrudan tehdit olmadığını belirtse de kalabalık yerler ve toplu ulaşım noktalarına güvenlik görevlileri yerleştirildi.
 
Saldırıların merkezi Brüksel’de ise Amerikan Büyükelçiliği, Amerikalılar’a oldukları yerde kalmaları ve toplu ulaşım araçlarını kullanmamaları yönünde tavsiyede bulundu. Amerikan vatandaşlarından medyada çıkan haberlerle, kendi güvenliklerini sağlamaları için yetkililerin açıklamalarını takip etmeleri istedi.
 
Amerika İç Güvenlik Bakanlığı da Brüksel’deki saldırıları yakından takip ettiğini Amerikan halkını korumak için gerekli önlemleri almaktan çekinmeyeceğini belirtti.
 
Amerikalı yetkililer istihbarat servisinin Brüksel’deki saldırıyı değerlendirdiğini, Belçikalı ve Avrupalı ortaklarla yakın temas içinde olduklarını söylüyor.
 
Küba’da bulunan Başkan Barack Obama’nın da saldırılarla ilgili bilgilendirildirildiği kaydedildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Brüksel'deki patlama anından ilk kareler