ABD'li kadını öldüren müdahale için açıklama

ABD'li kadını öldüren müdahale için açıklama

ABD vatandaşı, Tracey Lynn Brown adlı kadının 2013'te transit yolcu olarak geldiği Atatürk Havalimanı'nda polisler tarafından uygulanan şiddet sonucunda nefessiz kalarak ölmesine ilişkin görüntüler ortaya çıkmıştı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, olay için "Arzu edilen bir şey değil ama maalesef oluyor" dedi

05 Eylül 2015, Cumartesi 11:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen "Tecrübe Konuşuyor" adlı konferansa katılan DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, ABD vatandaşı Tracey Lynn Brown adlı kadının 2013 yılında transit yolcu olarak bulunduğu Atatürk Havalimanı’nda polisler tarafından uygulanan şiddet sonucunda nefessiz bırakılarak öldürülmesine ilişkin görüntülerin ortaya çıkmasıyla ilgili soruyu cevaplandırdı.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer35144","35144","201509","35144-357137.jpg","1", "0","Yere yatırdılar, sırtına bastırdılar ve ölümüne neden oldular");

Görevli personelin eğitimi yetersiz kişiler olabileceğini kaydeden Yıldırım, "Havalimanlarımızda iki tür güvenlik var. Biri bizim özel güvenlik, birisi polisimiz. Ancak bunların göreve başlamadan önce havacılık ve havalimanlarıyla ilgili sıkı bir eğitim almış olması gerekir. Havacılık çok hızlı büyüyor, havalimanları çok hızlı artıyor, haliyle kalifiye personel ihtiyacı ortaya çıkıyor.

Bazen eğitimi yetersiz olan, bazen sıkıntılı olabilen kişiler vardır, ben yoktur demiyorum. Vardır mutlaka.

Arzu edilen bir şey değil. Biz böyle bir şeyi öğrendiğimiz anda en hızlı şekilde gerekli tedbirlerimizi alıyoruz. Ama ne yapıyorsak yapalım yüzde yüz bir tedbir alınmaz" diye konuştu.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ege, 4.3 büyüklüğündeki deprem ile sallandı