Abdullah Gül'ün babasının cenazesinden kare kare görüntüler

Abdullah Gül, babasını son yolculuğuna uğurladı. Cenaze törenine Ankara adeta akın etti. Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Başbakan, Bakanlar, siyastçiler cenaze töreninde hazır bulundu...

08 Mayıs 2017, Pazartesi 14:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Abdullah Gül'ün babası Ahmet Hamdi Gül, dün yaşama veda etti. Cenazesi bugün Kayseri'deki törenin ardından toprağa verildi. Cenazeye siyasiler adeta akın etti.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Cumhurbaşkanı Erdoğan birbirlerine kardeşim diye hitap eder. Aralarındaki kardeşlik hukuku her iki isim tarafından da özenle korunur.

Abdullah Gül'ün bu zor gününde de hemen yanında Erdoğan vardı.

Cenaze namazında Gül'le aynı sırada saf tuttu. Gül'ün babasının tabutunu birlikte omuzladılar.

BÜLENT ARINÇ CENAZEDE YOKTU

BÜLENT ARINÇ CENAZEDE YOKTU

 

Erdoğan ve Gül'den sonra AK Parti'nin kurucuları arasında gösterilen üçüncü isim Bülent Arınç cenaze töreninde yoktu. Bülent Arınç Manisa'daydı. Abdullah Gül'ün babasının cenazesine neden katılmadığı sorulduğunda şu ilginç cevabı verdi: "Arabam yoktu. Makam arabamı da Ankara'da bırakmıştım. Yetişmek kolay değildi öğle namazına."  

KILIÇDAROĞLU DA CENAZEDEYDİ

KILIÇDAROĞLU DA CENAZEDEYDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Gül'ün acı gününde Kayseri'deydi. Abdullah Gül'e cenazede bizzat başsağlığı dileyen Kılıçdaroğlu da, cenaze namazında saf tuttu.

BAHÇELİ CENAZEDE YOK

BAHÇELİ CENAZEDE YOK

Cenazede gözler MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi de aradı ancak Bahçeli, Abdullah Gül'ün babasının cenaze törenine katılmadı.

BAYKAL DA KATILMADI

BAYKAL DA KATILMADI

Türk siyasetinin sembol isimlerinden Deniz Baykal, son çıkışıyla siyasi arenayı hareketlendirmişti. Baykal, katıldığı bir canlı yayında "Abdullah Gül, yüzde 49'un adayı olabilir" demiş, Abdullah Gül ise bu sözlere "Baykal'ı ciddiye almıyorum" sözleriyle karşılık vermişti.

ÇOCUKLUK ARKADAŞI HULUSİ AKAR AMERİKA'DA

ÇOCUKLUK ARKADAŞI HULUSİ AKAR AMERİKA'DA

Cenazede gözlerin aradığı bir diğer isim ise Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'dı. Hulusi Akar ve Abdullah Gül Kayseri'de aynı liseden mezun. İki isim arasında iki yıl var. Ancak Hulusi Akar, Erdoğan'ın ABD ziyareti öncesi Amerika'da bulunduğu için cenaze törenine katılamadı.  

Gül ve Hulusi Akar'ın 1970'li yıllarda Londra'da çektirdiği bu fotoğraf ve fotoğrafın hikayesi, geçtiğimiz günlerde en çok konuşulan haber başlıklarından birisiydi. (soldaki Hulusi Akar, sağdaki Abdullah Gül)

Gül, baba evinin önünde kurulan çadırda taziyeleri kabul etti.

Gül'ün babası Ahmet Hamdi Gül'ün cenaze namazının kılınacağı camide yoğun güvenlik önlemi alındı.

Babalarının tabutuna Abdullah Gül ve kardeşi Macit Gül omuz verdi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün vefat eden babası Ahmet Hamdi Gül'ün cenazesi, son yolculuğuna uğurlanmak üzere Cami Kebir'e getirildi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş 

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek

TBMM başkanı İsmail Kahraman

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı 

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: Müge Anlı'da sahte gelin şoku! 25 yaşında dediler ama...