ABD'ye baklava yedirecek

ABD'ye baklava yedirecek

ABD'ye baklava yedirecek

02 Temmuz 2010, Cuma 15:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Baklava üretimiyle adını duyuran Güllüoğlu firmasının yönetim kurulu başkanı Nejat Güllü, hedeflerinin ABD’nin tüm eyaletlerinde şube açmak olduğunu bildirdi.

Güllüoğlu’nun Türkiye’deki 16’ncı şubesi, merkez Nilüfer ilçesindeki Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda törenle hizmete açıldı.
Nejat Güllü, tören öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Güllüoğlu olarak herkesin damak tadına hitap eden üstün ürünler  ürettiklerini belirtti.

Bursa’yla birlikte bugün Hollanda’daki şubelerinin açılışının da yapıldığını dile getiren Güllü, “ABD’de Manhattan, Brooklyn, Los Angeles ve Kuzey Irak’ta Erbil’in ardından Hollanda Amsterdam ile birlikte yurtdışındaki şube sayımız da 5 oldu” dedi.

Bulgaristan, Libya, Romanya, Kanada ve Kuveyt’te yeni şubeler açmak için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü dile getiren Güllü, yıl sonuna kadar 4 farklı ülkede 5 yeni şube açmayı planladıklarını anlattı.

Güllü, özellikle ABD’lilerin büyük ilgisiyle karşılaştıklarını, bunun mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Amerikalılar Türk tatlılarının tadına vardılar. Bu ilgi karşısında bizim de bazı hedeflerimiz var. ABD’nin tüm eyaletlerinde şube açmayı hedefliyoruz. Dönem dönem bu açılışlarımızı gerçekleştireceğiz. Güllüoğlu olarak artık altyapımızı tamamladık. Ağaç büyüdü ve şimdi meyve verme zamanı” diye konuştu.

ŞANLIURFA’YA ÜRETİM TESİSİ

Nejat Güllü, 2011 yılında Şanlıurfa’da kendi süt, peynir ve yağlarını üretecekleri bir tesis açmak için çalışmalara başladıklarını bildirdi.
İstanbul Kağıthane’de bulunan tesisin sektördeki ve dünyadaki en büyük baklava üretim tesisi olduğunun altını çizen Güllü, şunları kaydetti:

“Krize rağmen üretim seviyemiz düşmedi ve yatırımlarımız devam etti.  2008 yılı ihracatımız 2 milyon 245 bin lira. 2009 yılında 2 milyon 450 bin liraya yakın ihracat gerçekleştirdik. Kriz olmasına rağmen bu rakamlarda bir artış oldu.  2010 yılı ciro hedefimizde ise diğer yıllara oranla yüzde 10’luk bir artış öngörüyoruz. 2010 yılı ihracat hedefimiz 3 milyon liradır.”

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'NFT nedir?' herkesin merak ettiği soru oldu! Piyasa değeri en büyük olan NFT tabanlı coin listesi