Aboubakar dönmek istedi, Sergen Yalçın veto etti: İstenmiyorsun artık!

Beşiktaş'ı geçtiğimiz sezon son 10 haftada yalnız bırakan Vincent Aboubakar, sözleşmesindeki otomatik uzama maddesi devreye girmesin diye oynamamıştı. Arabistan'da aradığı mutluluğu para haricinde bulamayan Aboubakar, Beşiktaş'a dönmek için haber gönderdi ancak şok bir cevap aldı.

15 Kasım 2021, Pazartesi 12:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hürriyet'in haberine göre, Beşiktaş, Vincent Aboubakar'dan sıkı bir intikam alıyor. Dönmek isteyen oyuncuya oldukça manidar bir cevap verildi.

Kamerunlu forvet, geçtiğimiz sezonun son 10 haftasında; şampiyonluğun en kritik virajında "sakatım" diyerek takımı yalnız bırakmıştı. Sözleşmesinin otomatik uzamasına 1 maç kala bu bahaneye sığınan Aboubakar, taraftarın ve yönetimin tepkisini çekmişti.

Zamlı bir maaşla yeni sözleşme isteyen Aboubakar, Beşiktaş'tan o teklifi alamayınca sezon sonuna kadar oynamadı ve yaz ayında takımdan ayrılarak Al Nassr'a gitti.

Al Nasr'da Beşiktaş'tan kazandığı paranın kat kat fazlasını alan Aboubakar, muutlu olamadı.

Habere göre, Aboubakar Beşiktaş'a geri dönmek için haber gönderdi. Ancak Sergen Yalçın, oyuncuyu istemediğini iletti. Yalçın, Aboubakar'ın temsilcisine iletilmek üzere, "Gelecek sezon için oyun planımı Aboubakar üzerine kurmuyorum. Onun yokluğunda da kazanmayı başardık ve şampiyon olduk" cevabını gönderdi.

Beşiktaş'ta oynadığı son dönemde 1.5 milyon euro kazanan Aboubakar, yeni sözleşme için 3 milyon euro talep etmişti. Beşiktaş ise mevcut kontratının uzaması için oyuncunun oynaması gerektiğini ve maksimum 1.8 milyon euro verilebileceğini iletmişti. Kamerunlu, Al Nassr'a yıllık 6 milyon euro maaşla transfer oldu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ali Koç'un Sinan Gümüş'e olan siniri geçti mi? Talibi var!