Abur cubur yemekten uzaklaşmanın 5 etkili yolu

Özellikle işlerimizin az olduğu günler ya da stresli hissettiğimiz zamanlar hepimiz abur cuburlara yöneliriz. Abur cubur alışkanlığının pek çok nedeni olabilir. Abur cuburlara 'alışkanlık' demek doğru bir tabir, çünkü abur cubur yemek kısa zamanda alışkanlık halini alabiliyor. Peki abur cubur yemekten nasıl kurtulunur? Bunun pek çok yolu var. Büyük markalar, özellikle son yıllarda abur cubur ürünlere 'atıştırmalık' diyerek daha masum hale getirmeye çalışıyor, ancak abur cuburlar hem sağlık düşmanı hem de kilo almanın birincil faktörü. İşte abur cubur yemekten uzaklaşmanın 5 etkili yolu!

12 Haziran 2020, Cuma 15:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Krizin geçmesini bekleyin

Krizin geçmesini bekleyin

Çoğunlukla abur cuburlar bir kriz dalgası olarak gelir. 'Bir şeyler yemeliyim' diyerek mutfağa koşarsınız. Böyle zamanlarda krizin geçmesini bekleyerek dikkatinizi dağıtmayı deneyin. Bir dizi ya da film açarak dikkatinizi dağıtabilirsiniz. Temizliğe girişmek de etkili bir yöntemdir.

Abur cubur reyonundan uzak durun

Abur cubur reyonundan uzak durun

Markete başka bir şey almak için gidip abur cubur reyonunda kaybolduğunuz oluyor mu? Önce tatlılar, sonra tuzlular... Abur cubur alışverişi yapmamak için en iyisi marketlerin abur cubur reyonundan uzak durun. 

Abur cubur çekmeceniz olmasın

Abur cubur çekmeceniz olmasın

Her mutfağın bir abur cubur çekmecesi vardır genelde. Abur cubur çekmesini boşaltın, buraya mutfağa sığdıramadığınız eşyaları koyun. Örneğin el havluları, tezgah bezleri ve bulaşık süngerlerini de bu çekmeceye doldurabilirsiniz. 


Yerine sağlıklı alternatifleri koyun

Yerine sağlıklı alternatifleri koyun

Sebze ve meyveler arasında abur cubur kadar kolay tüketilebilen seçenekler var. Mesela salatalık ve havuçları jülyen doğrayıp limon suyu dolu bir bardağa koyabilirsiniz. Hem şık bir sunum hem de sağlıklı bir lezzet yakalamış olursunuz. 


Bunu gerçekten canım çekiyor mu?

Bunu gerçekten canım çekiyor mu?

'Şekerim düştü' bahanesine sığınmayın. O anda gerçekten abur cubura ihtiyacınız olduğu için mi yiyorsunuz yoksa can sıkıntısından mı bunu belirleyin. Canınızın sıkılmasına izin vermeyin. Evde kendinizi sürekli meşgul tutarak canınız sıkıldığı için yemek yemelerin önüne geçebilirsiniz. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Egzersiz performansınızı artıracak 6 enerji verici besin