Acarlar Longozu'na ziyaretçi ilgisi

"Türkiye'nin tek parça halindeki en büyük subasar ormanı" özelliğine sahip, doğal güzelliklerinin yanı sıra ziyaretçilerine konaklama imkanları da sunan Acarlar Longozu, yaz aylarında 500 bin turisti ağırladı.

08 Ekim 2018, Pazartesi 19:34 Son Güncelleme:
A A

Karasu ilçesinde, yeşilin değişik tonlarının birbirine karıştığı, özellikle su menekşeleri ve beyaz nilüferleriyle ziyaretçilerini büyüleyen longoz, deniz, göl, kumul ve orman ekosistemlerini bir arada barındırmasıyla ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor.

"Türkiye'nin tek parça halindeki en büyük su basar ormanı" niteliği taşıyan tabiat harikası Acarlar Longozu, bölgede yaşayan canlılar için önemli bir yaşam alanı özelliğine de sahip. Hafta sonları longoz, özellikle İstanbul ve Ankara'ya yakın olması dolayısıyla günübirlik tatilcilerin uğrak mekanı oluyor.

Gelenler, adeta burnumuzun dibindeki bu güzelliklerden haberdar değiliz diye hayıflanıyorlar." diye konuştu

Kuş türleri için iki büyük göç yolundan birinin bölgeden geçtiğini ve gereken korumanın devlet eliyle yapıldığını aktaran Mercan, ileriki dönemde halkın çok yoğun bir şekilde istifade edebileceği, daha da memnun olabileceği bir rekreasyon alanını ilçeye kazandırmayı hedeflediklerini bildirdi. 

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Facebook yeni cihazı Portal'ı tanıttı