Acısız ve pürüzsüz bir epilasyon için öneriler

Epilasyon dünyasında yeniyseniz , gerçekten epilasyon yapma düşüncesi göz korkutucu olabilir. Epilatörün nasıl kullanılacağı konusunda size yol göstermek ve epilasyonun nasıl yapılacağı hakkında bilmeniz gereken her şeyi bildiğinizden ve mümkün olan en iyi sonuçları aldığınızdan emin olmak ideal bir epilasyon rehberi hazırladık.

28 Eylül 2021, Salı 17:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

  • Jilet kıl köklerini dibinden keser. Bu işlem sonrası dibinden kesilen kıllarınızın daha gür görünmesi olasıdır. Kesilen kıllar hızla uzar.
  • Epilatör , tüylerinizi kesen bıçaklar yerine, tüyleri kökünden almak için birçok döner cımbız kullanır.

Epilasyon, elektrikli epilatörlerle, ağda ya da sir ağda gibi yöntemlerle yapılabilir.

Epilasyon sırasında çok acı duyuyorsanız bazı önlemlere yönelebilirsiniz.

Uyuşturucu Krem: Bunun bir epilasyon rutini için gerekli bir ilave olduğunu düşünmüyoruz ve düzenli olarak kullanıldığında biraz pahalı olabilir. Eczanelerden isteyebileceğiniz uyuşturucu krem epilasyon öncesi acı korkusunun önüne geçebilir.

Çoğu insan epilasyondan yaklaşık 30 dakika – 2 saat sonra kızarıklık ve küçük şişlikler yaşar. Bu endişelenecek bir şey değil ve tamamen doğal, epilasyon sonrası tüm gün şişliklerle gezinmek rahatsız edici olabilir.

  • Gerçek pürüzsüzlüğe uyanabilmeniz için yatmadan önce epilasyon yapmanızı öneririz.


  • Epilasyon öncesi bacağınızı yıkayabilir peeling ya da hafif bir kese atabilirsiniz. Bu ölü derilerin arınmasını sağlayarak sizin için bacağınızı epilasyona hazırlar.
  • Epilasyon öncesi bacağınıza krem sürmeyin.
  • Epilasyon en iyi düz yüzeylerde işe yarar, bu nedenle cildinizi olabildiğince düz ve sıkı tutmak en iyisidir. 
  • Epilasyon sırasında cilde bastırmayın. Epilatörün cımbızına cildinizi sıkıştırma riskiniz vardır. Başınızı vücudunuzun üzerinde gezdirin ve yapması gerekeni yapmasına izin verin.


  •  Epilasyon iyi yavaş adımlarla yapılır. Epilatörü cilt üzerinde çok hızlı hareket ettirirseniz, tüyleri kaçırmanız daha olasıdır ve bölgeyi yeniden yapmanız yeterlidir. 
  • Yavaş alırsanız, epilatörün yolundaki her şeyi almasına izin verirsiniz. Ayrıca çok hızlı giderseniz saçın kökünden koparılmak yerine kırılması olur. Bu yine, bunun için geri gelmek zorunda kalacağınız anlamına gelir. Yavaş ve istikrarlı!
  •  Epilasyonun en etkili yolu, epilatörü saçınızın çıkış yönünün tersine çalıştırmaktır. Bazen bunu görmek zor olabilir ve bu nedenle cihazı küçük dairelerde hareket ettirmek farklı yönlerde büyüyen tüyleri almanızı sağlar. 

Epilatörler 0,5 mm kadar küçük tüyleri alabilir, bu nedenle onlara biraz daha büyümeleri için biraz zaman verin ve birkaç hafta içinde bir sonraki tur için hazır olacaksınız .


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER C vitamini içeren serumlar nasıl saklanmalı?