Açlıktan ölmüş!

Açlıktan ölmüş!

Konya'da evlilik dışı ilişkiden dünyaya gelen 36 günlük adı konmamış ve hastane kayıtlarına 'Acun Bebek' olarak geçen kız bebeğin, yapılan otopsi sonucunda sağlıksız koşullarda bakılması ve yetersiz beslenmesi nedeniyle öldüğü belirlendi

06 Ekim 2014, Pazartesi 13:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Olay geçen cumartesi günü meydana geldi. Konya’nın Akşehir ilçesinde annesi ile oturan Ayşe N. A., Derviş adındaki erkek arkadaşından 36 gün önce bir kız bebek dünyaya getirdi. Ayşe N. A. geçen hafta annesi ile birlikte Karatay ilçesindeki akrabalarının yanına geldi. Ancak akrabaları, bir haftadır yanlarında kalan A. A.’dan evden gitmesini istedi.

İddiaya göre valizini hazırlayan genç anne, bu sırada bebeğinin hareketsiz olduğunu gördü. Annesi N. A.’yla birlikte bebeği alarak dışarı çıkan A. A., bir taksiyle bebeğini Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirdi. Hastaneye getirildiğinde hayati fonksiyonlarının çalışmadığı belirlenen minik bebek yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşama döndürülemedi.

'ACUN BEBEK' YAZDILAR

Bebeğin, Derviş isimli erkek arkadaşından olduğunu belirten anne, çocuğuna isim koymadığını ve nüfus cüzdanının olmadığını söyledi. Bunun üzerine hastane kayıtlarına ’Bebek Acun’ olarak geçirilen minik bebek, hastane personelinin kucağında otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı.

Yapılan otopsi sonrası Bebek A.'nın vücudunda herhangi bir yara ve darp izine rastlanmazken, sağlıksız koşullarda bakılması ve yetersiz beslenmesi nedeniyle hayatını kaybettiği belirlendi. Bebeğinin herhangi bir sağlık sorununun olmadığını ileri süren anne A. A. ise polis merkezindeki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şehit Yasin Özdamar'ın acı haberi Isparta'daki ailesine verildi