Acun Ilıcalı Fortuna Sittard ile yollarını ayırdı

Yaklaşık 1 sene önce Hollanda2. Ligi'nden Fortuna Sittard'a ortak olan Acun Ilıcalı, bir diğer Türk iş insanı Işıtan Gün ile beraber kulübü yönetiyordu. Son günlerde çıkan anlaşmazlıklardan ötürü ayrılık yaşandığı iddiaları ise birinci ağızdan doğrulandı. Ilıcalı ve Gün, iddiaları kabul etti. Ilıcalı, yeni hedefinin İngiltere'den bir kulüp satın almak olduğunu açıkladı.

26 Nisan 2021, Pazartesi 16:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Acun Ilıcalı Fortuna Sittard ortaklığını bitirdi. Sittard'ın Eredivisie'ye çıkmasında pay sahibi olan Acun Ilıcalı'nın, kulübü yönetme konusunda çıkan anlaşmazlıklardan dolayı böyle bir karar aldığı belirtildi. 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ilıcalı; "Futbol yatırımlarımıza İngiltere liginden bir kulüp alarak devam etmek istiyoruz. Güzel başarılar yaşadığımız Fortuna Sittard'a veda ediyoruz. Alt sıralarda dahil olduğumuz bu güzel kulübü iyi yerlere getirdiğimizi düşünüyorum. Kulüpteki güzel insanlara başarılar diliyorum" dedi.

Fortuna Sittard başkanı Işıtan Gün de ayrılık iddialarını doğruladı. Gün, "Acun Ilıcalı'yı yıllardır tanıyorum. Bu ayrılık kulübü olumsuz yönde etkilemeyecek. Mevcut konumumuza bağımsız şekilde geldik. Ayrılsak da bu hoş olmayan şekilde olmayacak" diyerek görüşmelerin pozitif geçtiğini bildirdi.

Voetbal International'in haberine göre; Ilıcalı, geçtiğimiz dönemde yapılan transferlerin karşılığını da kulüpten istedi.

Haberde Acun Ilıcalı'nın birçok konuda kulüple ilgili kararları kendisinin vermek istediği ve bu durumun de anlaşmazlıkları beraberinde getirdiği vurgulandı. Bu iddialardan biri de takımın başına geçecek antrenöre Acun Ilıcalı'nın karar vermek istemesi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray ve Onyekuru aşkı kısa sürdü: Yine kavuşamıyorlar