Acun Ilıcalı İngiliz basınına konuştu: Ben hiç başarısız olmadım, hedefimiz Premier Lig!

Hull City'nin yeni sahibi Acun Ilıcalı, Championship ekibini aldıktan sonra ilk kez İngiliz basınına konuştu. Ilıcalı, takımı alış sürecini ve hedeflerini anlattı.

13 Ocak 2022, Perşembe 13:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"İngiliz futbolu damarlarımdaki kana karışacak"

"İngiliz futbolu damarlarımdaki kana karışacak"

Hull City'yi 30 milyon pound karşılığında satın alan Acun Ilıcalı, İngiltere'deki ilk geniş röportajını DailyMail'den David Coverdale'e verdi. Ilıcalı'nın basın toplantısından öne çıkanlar şöyle:

1990 Dünya Kupası'nda İngiltere'nin başarısını çok iyi hatırlıyorum. Gascoigne ve Lineker'li kadro... O dönemki marşı bile ezbere biliyorum. İngiliz futboluna her zaman ayrı bir sevgim oldu. Bir takım sahibi olmak benim hayalimdi. Maddi imkanım oluşunca İngiltere'den takım almaya karar verdim. İngiliz futbolunun damarlarımdaki kana karışmasını istiyordum.

"Hedefimde 5 kulüp vardı"

"Hedefimde 5 kulüp vardı"

Uzun bir süre kulüp baktım. Hangisi bana daha uygun olur, satın alma imkanım olabilir mi diyerek... 5 kulübü araştırdım. Hull City'yi Premier Lig zamanlarından biliyordum. Gidip şehri ve kulübü görmek istedim. İlk olarak Haziran 2021'de gittim. İndiğim ilk andan itibaren kendimi çok iyi hissettim. Stadyumu ve insanları çok sevdim. Şehre karşı da büyük bir sevgi oluştu içimde.

"Hull şehrini görünce 'İşte benim şehrim' dedim"

"Hull şehrini görünce 'İşte benim şehrim' dedim"

Hull'da da İstanbul'daki Boğaz Köprüsü gibi Humber Köprüsü var. Bu da kaderin bir başka işareti bence. Şehri ve kulübü gezdikten sonra yanımdaki kardeşime döndüm ve dedim ki, "İşte bu benim şehrim ve benim takımım."

"Hiç başarısız olmadım, yeni Leicester olacağız"

"Hiç başarısız olmadım, yeni Leicester olacağız"

Kariyerim boyunca hiç başarısız olmadım. Her yıl bir öncekinden daha iyi geçti. Hollywood'un en ünlü yıldızlarını Türkiye'deki programımda konuk ettim. Hull'daki güzel insanları mutlu etmek yeni hedefim. Başarının bir yılda geleceğini söyleyemem ama gelecek sezondan itibaren yüksek bir konsantrasyonla Premier Lig'e yükseleceğimizi düşünüyorum. Hull City'nin Leicester City'den eksik bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Bir sonraki Leicester City olmaya adayız.

"Para kazanmak için gelmedim

"Para kazanmak için gelmedim

Buraya para kazanmak için gelmedim. Planlarımda 'Ne kadar kazanırım' diye bir şey yok. Premier Lig'e çıkmak için en pahalı değil ama en doğru transferleri yapacağız. Taraftarlar da Premier Lig'e geri dönmek istiyorsa hep birlikte çalışacağız. Taraftarlar kulübün önemli bir parçası. Taraftarları da oyuna dahil edecek, futbol tarihinde örneği görülmemiş bir devrimin hayalini kuruyorum. Bu planı şimdilik saklı tutmak isterim.

Hürriyet Spor Arena

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fatih Terim'in planı ne? 3 ayrı ihtimal var