Adana Barosu'nu karıştıran poz! Katibin işine son verildi

Bir kadının avukat cübbesiyle çektirdiği görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Cübbede 'Adana' yazması nedeniyle Adana Barosu'nun girişimleri sonrası fotoğrafın yayınlandığı hesap ve başlığa erişim engeli getirildi. Adana Barosu Başkanı Veli Küçük, "Adanalılar da rahatsız oldu. Diğer barolardan arayanlar oldu. Kim olduğunu da tespit ettik. Bu kişi avukat değil, avukatın katibiymiş. Avukat arkadaş işine son verdi.” dedi.

02 Ocak 2020, Perşembe 10:46 Son Güncelleme:
A A
Adana Barosu'nu karıştıran poz! Katibin işine son verildi

Sosyal medyada bir kadına ait cübbeyle çekilmiş tepki çeken pozlar yayınlandı. Cübbenin kolunda Adana yazması Adana Barosu’nu harekete geçirdi. Baro ‘mesleğin onuruna saldırı’ şikâyetiyle mahkemeye başvurdu. Fotoğrafların yayınlandığı hesap ve ekşisözlük’teki başlığa erişim engellendi.

Hürriyet’ten Musa Kesler'in haberine göre Adana Barosu Başkanı Veli Küçük şunları söyledi:

“Avukatlık mesleği yurttaşın adalete erişiminin çıkış noktası. Bu yaşanan meslek mensuplarının itibarını zedeleyen bir davranış. Böyle pozlar için doktor kıyafeti giyen de, polis kıyafeti giyen de var diyorlar. Orada cüppe var, kolunda da Adana yazıyor. Kolunda Adana yazınca da Adana’da rahatsızlık oluşturdu.

"İşine son verildi"

Filmde veya sanatsal faaliyette olsa kimse çok rahatsız olmaz. Ama sosyal medyada kullanılınca meslektaşlarımızı rahatsız etti. Adanalılar da rahatsız oldu. Şehir dışından arayanlar oldu. Diğer barolardan arayanlar oldu. Kim olduğunu da tespit ettik. Bu kişi avukat değil, avukatın katibiymiş. Avukat arkadaş işine son verdi.”


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Öğrenciler yarıyıl tatiline ne zaman çıkacak?