Adana'da çöpten çıkan bacak için polis vatandaşlara çağrı yaptı!

Adana'da çöpten çıkan bacak için polis vatandaşlara çağrı yaptı!

Adana'da dün çöp ayrıştırma istasyonunda bulunan kadın bacağının sırrını, polis kayıp başvurularından alınan DNA örneğiyle çözmeye çalışıyor. Yetkililer, yakını kaybolan kişilerin de polise başvurmasını istedi

04 Aralık 2016, Pazar 14:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Katı atık tesisi çalışanları çöp ayrıştırma işlemi yaptığı sırada kadın bacağı buldu. Görevliler, olay üzerine durumu polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, inceleme başlattı.

BAŞKA CESET PARÇASI BULUNAMADI

Çöplükte kadının vücuduna ait başka parçalar olup olmadığı da araştırıldı ancak başka bir parçaya rastlanmadı. Güvenlik güçlerinin olay yerinde yapılan incelemesinin ardından kadın bacağı incelenmek için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Polis kadının öldürülerek, parçalara ayrıldıktan sonra çöpe atıldığını tahmin ediyor. Cinayeti çözmek için önce kadının kimliğini öğrenmeye çalışan polis, Adana ve çevre illerde kadın kayıp başvurusu yapmış herkesi Adli Tıp'a davet ederek DNA örneği almaya başladı.

KİMLİĞİ ARAŞTIRILIYOR

Alınan örneklerin sonucu geldikten sonra yapılacak eşleşmeyle kadının kimliği ortaya çıkacak. Kadının kimliği ortaya çıktıktan sonra olayın aydınlatılması için çalışma başlatılacak. Ayrıca yakını kaybolup da polise ya da jandarmaya başvurmayan herkesin bir an önce başvuru yapması istenildi.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile yeni genelge