Adana'da yasa dışı yollarla ülkeye giriş yapan 692 yabancı yakalandı

Adana'da yasa dışı yollarla ülkeye giriş yapan 692 yabancı yakalandı

Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı Yabancılar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda yol izin belgesiz ve kayıtsız yabancı uyruklu kişilere seyahat imkanı sağlayan 144 gerçek, 28 tüzel kişiye adli ve idari işlem yapıldı. Son 6 ayda yapılan çalışmalarda Türkiye’ye yasa dışı yollardan giriş yapan 692 yabancı yakalandı. Sahte belgeler düzenlediği tespit edilen F.H. isimli kişi ise tutuklandı

20 Nisan 2018, Cuma 16:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Adana İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Yabancılar Şube Müdürlüğü koordinesinde, şehirlerarası otobüs terminali, tren garı ve çevresi, Yüreğir Otogarı, Şakirpaşa Havalimanı’nda ve halkın yoğun olduğu noktalarda son 6 ay içerisinde gerçekleşen çalışmalarda 42 bin 98 yabancı uyruklu kişi kontrol edilirken, yol izin belgesiz ve kayıtsız yabancı uyruklu kişilere seyahat imkanı sağlayan 144 gerçek kişi ve 28 tüzel kişiye adli ve idari işlem yapıldığı bildirildi. 


692 YABANCI YAKALANDI


Adana Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:  "Çalışmalar kapsamında Türkiye’ye yasa dışı yollardan giriş yaptığı anlaşılan 692 yabancı şahsın yakalandığı, haklarında yapılan adli ve idari işlemler yapılarak ilgili mercilere teslim edilmiştir. Kontrol edilen yabancılardan Adana dışında kayıtlı olup Yol İzin Belgeleri olmayan 7 bin 992 Geçici Koruma Sahibi yabancı uyruklu kişi tespit edilerek ikamet illerine dönmeleri için gerekli tebligatlar yapılarak bağlı bulundukları İl Göç İdaresi Müdürlüklerine bildirilmiştir. Kayıtsız olduğu tespit edilen 4 bin 414 Suriye uyruklu kişi yakalanarak kimlik tespitleri ve kayıtları yapılarak ilgili mercilere teslim edilmiştir." 
Ayrıca yapılan denetim ve kontrollerde, ele geçirilen sahte geçici koruma kimliği, yol izin belgesi ve pasaportları düzenleyen kişiler üzerinde yapılan çalışmalarda, F.H. isimli kişi yakalandı. Kişilerin belgeleri düzenlediği ve para karşılığı sattığı tespit edildi. Yabancılar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan F.H. sevk edildiği adli mercilerce tutuklandı. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: Antalya Demre'deki orman yangını söndürüldü