Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek: Çanakkale Zaferi bir destanın adıdır

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek: Çanakkale Zaferi bir destanın adıdır

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek: Çanakkale Zaferi bir destanın adıdır

17 Mart 2019, Pazar 12:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ADANA, (DHA) ADANA Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, Çanakkale Zaferi'nin Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer aldığını belirtti.
Çanakkale Zaferi'nin, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen vatanını, canı pahasına nasıl savunduğunu gösteren bir kahramanlık örneği olduğuna dikkat çeken Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek şunları söyledi:
"18 Mart 1915 tarihi, Türk Milleti'nin, milli ve manevi değerleriyle kurduğu kadim medeniyetleriyle, geçmişten geleceğe uzanışının tarihidir. Bu zafer, Türk Milleti'nin özgürlük ve vatan için gerektiğinde neleri feda edebileceğinin, “Çanakkale Geçilmez” sözleri ile vücut bulduğu; kadını, erkeği, çocuğu genci ve yaşlısıyla bir milletin varoluş mücadelesinin temelinin atıldığı, mazlumun zalime direnişinin sembolüdür. Yıkılmakta olan bir imparatorluğun evlatları imanlarıyla, akıl ve kalpleri ile yeniden dirilmiş, Kurtuluş Savaşı ile Türkiye Cumhuriyeti'ni müjdelemiştir."

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vali Mahmut Demirtaş, vatandaşları koronavirüse karşı uyardı