Aday sporcular, Hokey Milli Takım Kampı için Osmaniye’de

Aday sporcular, Hokey Milli Takım Kampı için Osmaniye’de

Aday sporcular, Hokey Milli Takım Kampı için Osmaniye’de

07 Mayıs 2021, Cuma 13:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - TÜRKİYE Hokey Federasyonu tarafından düzenlenen Hokey Milli Takım Kampı, Osmaniye’de gerçekleştiriliyor.
Vali Erdinç Yılmaz, kamp için Osmaniye'de bulunan milli takım adayı sporcuları sahada ziyaret etti. Vali Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu, Türkiye Hokey Federasyonu Milli Takım Teknik Kurul Başkanı Mustafa Çakır ve Hokey İl Temsilcisi Kemal Yalçın tarafından karşılandı.
Ziyaret sırasında bilgi veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu, Türkiye'de toplam 6 çim hokeyi tesisi olduğunu ve bunlardan birinin Osmaniye'de olduğunu ifade ederek, daha önce milli takım kamplarının da Osmaniye'de yapıldığını kaydetti. Çim hokeyinde 37 milli sporcunun olduğunu da belirten Loğoğlu, ilin ileri düzeyde bir sporcu potansiyeli olduğunu söyledi.
Ziyaret sırasında konuşan Türkiye Hokey Federasyonu Milli Takım Teknik Kurul Başkanı Mustafa Çakır, "Türkiye Hokey Federasyonu'nun ayın 1'inde başlayıp ayın 10'unda bitecek olan kampı Osmaniye'de gerçekleştiriliyor. Kamp için 53 erkek, 42 kadın sporcumuz davet edildi. Bu sporcularımızdan 5 gün sonunda elemeleri yapıldı, 26 erkek ve 25 kadın sporcu kaldı. Bu birinci kamp, bunun ardından ikinci ve üçüncü kamplar gerçekleştirilecek bundan sonra Temmuz ayının ilk haftasından Avrupa Şampiyonası'na gidecek takımlar" dedi.
Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise ziyaretinin devamında sporcularla bir süre sohbet ederek, başarılar diledi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Jandarma, çalınan motosikleti bulup sahibine teslim etti