Adele'in kilo vermesini sağlayan 6 sır

İngiliz şarkıcı Adele'in hızlı bir şekilde kilo vermesi ve bambaşka birine dönüşmesi tüm hayranlarını şaşkınlığa uğratmıştı. Elbette Adele'in böyle istikrarlı bir şekilde kilo vermesinin ardında yatan iyi bir diyet vardı. Ancak tek faktör diyet değil! Adele'in kilo vermesinde etkili olan 6 sır açığa çıktı. Görünen o ki; Adele'den öğreneceğimiz çok şey var!

27 Ocak 2021, Çarşamba 13:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Muazzam sesi ile kısa sürede üne kavuşan İngiliz şarkıcı Adele'in 45 kilo birden verebilmesi tüm hayranlarını şaşkınlığa uğratmıştı. Herkesin en merak ettiği şey Adele'in tüm bu kiloları nasıl verdiği olmuştu.

32'nci yaş gününü kutlarken tığ gibi incecik beliyle herkesi etkilemişti Adele. Ekim ayında Saturday Night Live programına katılan şarkıcı, kilolarıyla ilgili şu espriyi yapmıştı:

Beni son gördüğünüzden daha farklı göründüğümü biliyorum. Bunun nedeni Covid kısıtlamaları. Daha az yükle seyahat etmek zorunda kaldım ve sadece yarımı getirebildim.

Peki Adele'in bu kadar istikrarlı bir şekilde kilo vermesini sağlayan şey neydi? Elbette sıkı bir diyetin haricinde de yaptığı şeyler vardı. Hello dergisi Adele'in 6 sırrını açıkladı. Bakalım Adele'in azmi bize ne kadar ilham olacak?

1- Kendin yap

Adele'in eski kişisel antrenörü Pete Geracimo, Instagram hesabından yaptığı bir açıklamada Adele'in kilo verme sebebinin kendisi ve oğlu Angelo için olduğunu söylemişti. Geracimo şunları söylüyor:

Bu yolculuğa başladığımızda mesela hiçbir zaman süper zayıf olmak değildi. Mesele Adele'i sağlıklı hale getirmekti. 13 aylık zorlu bir programa hazırlanmaydık. Bu sürede eğitimine alıştı, daha iyi yemek seçimleri yaptı.

2- Reformer pilates

Adele'in spor programında Meghan Markle'ın da severek yaptığı reformer pilatesin de yer aldığı söyleniyor. Özel bir makine kullanılarak yapılan reformer pilates, kaslarınızı çalıştırmanıza, esnekliğinizi artırmanıza ve güçlenmenize olanak sağlar.

3- Yapmaktan hoşlandığınız egzersizi yapın

Söz konusu egzersiz olunca herkesin bir tercihi vardır. Adele için bu, ağırlık çalışmasıydı. Adele daha önce Rolling Stones dergisine verdiği röportajda "Resmen inliyorum. Spor salonuna gitmeyi sevmiyorum. Bundan zevk almıyorum. Ağırlık kaldırmayı seviyorum. Aynada kendime bakmayı sevmiyorum" dedi.

4- Yüksek Yoğunluklu İnterval Antrenman (HIIT)

Adele'in bu kadar iyi kilo vermesine yardımcı olan diğer şey ise; evde yüksek yoğunluklu egzersizler yapmasıydı. Adele'in Jennifer Lawrence ve Vogue Williams gibi yıldızlarla çalışan ABD'li antrenör Dalton Wong ile eğitim aldığı söyleniyor.

5- Vücudunuzla iyi bir ilişkiniz olsun

Adele, Glennon Doyle'un yazdığı Untamed: Stop Pleasing, Start Living kitabının vücuduyla daha iyi bir ilişki kurmasına yardımcı olduğunu söylemişti. Şarkıcı, kitabın stresli ve darmadağınık hissetmesini engellediğini ve ilk kez vücudunun içindeymiş gibi hissetmesine yardımcı olduğunu söylemişti.

6- Eleştirileri görmezden gelin

6- Eleştirileri görmezden gelin

Adele 2017'deki Grammy Ödül Töreni'nde yeşil bir elbise giymişti. Bu elbise sosyal medyada alay konusu oldu. Kullanıcılar Adele'i Shrek'teki Prenses Fiona'ya benzettiler. Elbette Adele bu eleştirilere kulağını tıkadı.

Adele Metro'ya şunları söyledi:

Çalıştım. Ama iri bir kadınım ve yemek yemeyi seviyorum. Bu Givenchy elbisesine girebilmek için günde 2 kez çalıştım çünkü oldukça dardı. Benim için istediklerini söyleyebilirler.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kilo vererek adeta evrim geçiren 14 kişi