Adet sancısına iyi gelecek 6 bitki çayı

Regl döneminin en büyük sorunlarından biri adet sancıları. Değişen hormonlar, rahmin kasılması, stres gibi faktörler özellikle altı karında sancılara neden olabilir. Bazen yanlış beslenme, sigara, uykusuzluk gibi yan unsurlar da adet ağrılarını tetikleyebilir. Ancak adet sancılarına iyi gelen bitki çayları sayesinde bu sorunun çözümü var. Özellikle bazı bitki çayları, kaslarda gevşeme ve rahatlama sağladıkları için regl dönemi ağrılarında oldukça etkilidir. Peki, regl ağrılarına iyi gelen bitki çayları hangileri? Pepapp, regl döneminde kadınların yaşadığı adet sancılarına iyi gelen 6 bitki çayını ve faydalarını açıkladı.

01 Eylül 2020, Salı 11:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1-Böğürtlen çayı

1-Böğürtlen çayı

Antioksidan açısından zengin olan böğürtlen çayı, C vitamini deposudur. bu sayede vücudunuza enerji verir ve regl dönemini de daha kolay geçirirsiniz.

2-Zencefil çayı

2-Zencefil çayı

Bu çay tam bir adet söktürücüdür. adet dönemlerinde en çok tercih edilen çaylardan biri olan zencefil tam bir adet söktürücüdür. Ağrı kesici özelliği ile tanınan zencefil çayı, regl ağrınız olduğunda tüketilebilir.

3-Papatya çayı

3-Papatya çayı

Sakinleştirici bir etkisi vardır. Hormonları düzenler, sinirleri yatıştırır, kasları gevşetir. 


4-Safran çayı

4-Safran çayı

Kısa sürede çözüme ulaşmanıza yardımcı olabilecek bir bitki de safran. Regl kanının vücuttan kolay atılmasını sağlar ve aynı zamanda ferahlık verir. Adet söktürücü etkisiyle birlikte ağrılarınızın daha kısa sürede ortadan yok olmasını sağlar.


5-Civanperçemi çayı

5-Civanperçemi çayı

Regl başlamadan üç gün önce içmeye başladığınız civanperçemi çayı daha kolay bir regl dönemi geçirmenize yardımcı olur. Sancıları önler ve regl dönemini daha aktif geçirmeni sağlar.


6-Nane çayı

6-Nane çayı

Regl ağrılarını çok iyi hafifleten bitki çaylarından biri nane çayıdır. Gerginliği azaltır. Karın kaslarını rahatlatarak krampların önüne geçer. Regl döneminden dolayı görülen şişkinliğin giderilmesinde oldukça etkilidir.

*Bu çayları günde 2 fincandan fazla tüketmemeye dikkat etmelisiniz.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşurenin sağlığa faydaları nelerdir?