Adet söktürücü çaylar nelerdir?

Her kadının adet dönemi zorlu ve sıkıntılı geçer. Kullanılan bazı ilaçlar kanamayı hafiflendirip şiddetlendirebilir. Bazı ilaçlar ise kanamayı olması gerektiğinden daha az süreye çekebilir. İşte şimdi öğreneceğiniz çaylar sayesinde tamamen doğal yöntemlerle adetinizi söktürebilir, daha sağlıklı ve huzurlu bir adet dönemi yaşayabilirsiniz! 

A A
Rezene çayı

Rezene çayı

Rahim kasılmalarını hafifleterek, toksinlerin atılmasını sağlar. Rezene tohumlarıyla hazırlayacağınız bu çay regl dönemlerinizi daha rahat atlatmanıza yardımcı olur.

Kekik çayı

Kekik çayı

Kas ağrılarına iyi gelen kek çayı vücutta bulunan dopamin ve serotonin seviyelerini arttırarak depresyonu önler. Günde 2 bardak tüketerek regl dönemleriniz de ağrınızı kısa bir sürede kesebilirsiniz.

Adaçayı

Adaçayı

Yaprakları kurutularak yapılan adaçayı stresi azaltarak sakinleştirici etkisi verir. Adaçayını banyo suyunuza koyarak da kullanabilirsiniz.

Soğan suyu

Soğan suyu

Tencerede kaynayan suya kabuklarını soyup dörde böldüğünüz soğanı atın. Suyunu saldıktan sonra soğanları tencereden çıkarın ve kalan suyu günde en az bir kez için. Bağışıklık sistemini güçlendiren soğan suyu sağlığımız için oldukça yararlıdır.

Biberiye çayı

Biberiye çayı

Kas ağrıları ve spazmlarını rahatlatarak regl dönemlerinde oluşan ağrıları hafifletir.

Papatya çayı

Papatya çayı

Pelvik bölge ve rahimdeki kasılmaları önler ve ağrınızı engelleyerek regl dönemleriniz ağrısız geçirmeye yardımcı olur.  Not: Bu bitkisel çayları denemeden önce doktorunuza danışmanızda, özellikle de alerjiniz olup olmadığını öğrenmeniz şart! 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sosyal medyanın yeni favorisi; simli gözler