Adil Öksüz’e benzerliği başına bela oldu

Adil Öksüz’e benzerliği başına bela oldu

Londra’da bir antika pazarında çekilen fotoğrafta FETÖ’nün hava kuvvetleri imamı Adil Öksüz’e benzerliği ile dikkat çeken kişinin, 15 yıldır İngiltere’de yaşayan Gaziantepli Abdullah Çelik olduğu ortaya çıktı

01 Mart 2017, Çarşamba 22:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Firari FETÖ sanığı Adil Öksüz'ün İngiltere'nin başkenti Londra’daki Portobello antika pazarında görüldüğü iddia edildi. Öksüz’e benzediği için bir Türk vatandaşı tarafından fotoğrafı çekilen kişi, durumu anlayınca kaçarak izini kaybettirdiği iddia edildi.

Ancak 15 yıldır İngiltere'de yaşayan Abdullah Çelik'in bir haber programının canlı yayınına bağlanmasıyla gerçek ortaya çıktı. Fotoğrafı çekilen Çelik, fotoğrafın çekildiğinden haberi olmadığını belirterek, "Bu alçaklar Türkiye’nin başına bela oldu, bize de bulaştı" dedi.

İstihbarat birimleri tarafından da yapılan incelemede Londra’da çekildiği belirtilen fotoğraftaki kişinin Adil Öksüz olmadığı ortaya çıktı.


FİRARİ FÖTE SANIĞI ADİL ÖKSÜZ 

'HİÇBİR ŞEYDEN HABERİM YOK'


Çelik, benzerlikten dolayı mağduriyet yaşadığını anlatarak, "Ben işten geldim, çarşıya indim. Bir iş yeri bakmaya gitmiştim. Pazarı geziyordum. O anda benim resimlerim çekilmiş. Benim hiçbir şeyden haberim yok. Birkaç hafta önce olmuştu bu. Bugün sabah erken kalktım işe gidiyorum. Yeğenim aradı, gazetelere çıktığımı söyledi. Fotoğrafın çekildiğini görmedim. Kaçma diye bir şey yok" ifadelerini kullandı.
 

'MEMLEKETİM İÇİN ÖLÜRÜM'


Fotoğrafın medyada yer almasının ardından psikolojisinin bozulduğunu söyleyen Çelik, "Bana birçok telefon geldi. Psikolojim bozuldu. Ne yapacağımı bilemiyorum. Böyle bir şeyin başıma geleceğini düşünmüyordum. Ben nereden bileceğim resmimi çekip Türkiye’ye gönderecekler. Benim yeğenim Mardin Dargeçit’te şehit oldu. Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Memleketim için ölürüm. Benim ailemin can güvenliği yok, ailem dışarı çıkamıyor. Cahilce telefonlar geliyor beddualar geliyor. İsteseler şu anda ben gelir memleketim için çarpışırım, gerekirse şehit de olurum. Bu alçaklar Türkiye’nin başına bela oldu, bize de bulaştı" şeklinde konuştu.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dikkat çeken İmamoğlu ve Yavaş eleştirisi