Adil Yıldırım: Bir erkeği değiştirmeye çalışmak hatadır

Adil Yıldırım, Doğan Kitap’tan çıkan romanı 'Gecede Saklı Yalnız Aşklar'ın gördüğü ilgiden oldukça memnun

07 Temmuz 2017, Cuma 13:25
A A
'Gecede Saklı Yalnız Aşklar' romanı hakkında konuşan Adil Yıldırım “En büyük cesaret yaşamak. Bu konuda çok ciddiyim. Hiç tanışma fırsatı bulamadığım tek bir insanla aynı duyguyu paylaşmak ümidiyle yazdım romanımı. Hissettiklerimi gizlemeden dile getirmeme cesaret deniyorsa daha fazlasını da yapabilirim. Duyguyu paylaşmak ekmeğini paylaşmak gibidir; insan bir kez bunu yapınca artık yalnız yemek istemez” dedi.

İŞTE BİR KADININ YAPACAĞI EN TEMEL HATA...

‘Bazı kadınların aşkı erkeği ürkütür’ sloganın içeriğini de açıklayan yazar “Erkekler kendilerine âşık olan kadından ürkmezler, yapacağı baskıdan ürkerler. Bir erkeği değiştirmeye çalışmak bir kadının yapabileceği en temel hatadır. Romanımda Bora’yı ürküten nokta, özünde erkekleri ürküten duygu ile aynı; birçok kadınla rahatça birlikte olmasına rağmen o sadece bir kadında tutuklu kalmış” diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.