Cildinizin ve saçlarınızın nemini adım adım artırın, kan dolaşımınızı hızlandırın!

Kış aylarında kan dolaşımımız yavaşlıyor, cildimizin ve saçlarımızın ihtiyacı olan nem artıyor. Soğuk havalar hem cildin hem de saçların daha da kurumasına yol açıyor. Kırışıklıklara davetiye çıkaran nem eksikliğini önleyerek cilt kuruluğu ve beraberindeki tüm cilt sorunlarının önüne geçmek, aynı zamanda daha canlı parlak saçlar için sizlere adım adım cilt ve saç bakımı rehberi hazırladık.

01 Kasım 2021, Pazartesi 18:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte kan dolaşımı yavaşlıyor ve cildin ihtiyaç duyduğu nem oranı artıyor. Sert ve rüzgarlı hava cildin yıpranmasına ve erken yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasına zemin hazırlıyor. Özellikle yaz mevsiminden geçiş yaparken cildimizi, ciltte meydana gelen kurulukları ve lekeleri sağlıklı bir görünüme ulaştırmak için doğru adımları uygulamak önem taşıyor.

Soğuyan havalarla birlikte cildin kaybettiği nem oranını geri kazandırmak ve kışın oluşabilecek cilt problemlerinin önüne geçmek için yapabileceklerinizi sıralıyoruz!

Peeling'i ihmal etmeyin

Peeling'i ihmal etmeyin

 • Soğuk hava koşullarına karşı cildi yenilemek için ilk adım peeling.
 • Peeling , kış mevsimine giriş yaparken ciltteki renk ve doku düzensizliklerinin giderilmesine ve yenilenmesine yardımcı olıyor.
 • Sağlıklı bir görünüme sahip olmak için cildin ölü hücrelerden temizlenmesi gerekiyor.
 • Peelingler cildi temizleyip ölü ciltten arındırmakla kalmayıp aynı zamanda cildinizin kendisini yenilemesini tetiklerken, kan akışının hızlandırarak cilt bariyerinin kuvvetlenmesi için destek oluyor.
 • Dikkat: Peeling sonrası güneş koruyucu kremler uygulanması gerekiyor. Hafif formüllü köpük formunda temizleyicilere geçin

Hafif formüllü köpük formunda temizleyicilere geçin

 • Kış mevsimi cildi kuruturken, pul pul dökülmesine de sebep oluyor.
 • Soğuk havalarda yüzünüzü gergin ve kuru hissediyorsanız cilt temizleme ve nemlendirme rutininizi değiştirmeniz gerekiyor.
 • Soğuk havalarda sabun ve alkol içeren temizleyicilerin yerine köpük formunda hafif yapılı ürünleri tercih edin.

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte sağlıklı kalmak için vücudumuzu çeşitli hastalıklardan korumamız gerekiyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan glutatyon en etkili antioksidanlar arasında yer alıyor.

GSH olarak da geçen glutatyon, hücreleri serbest radikaller, peroksitler ve ağır metaller gibi reaktif oksijen türlerinin toksik etkilerinden koruyan bir antioksidan türü.

C vitamini ile birlikte kullanılan glutatyon, vücudu birçok hastalığa karşı korurken, vücudumuzu sert kış şartlarına hazırlıyor.

Lazer tedavilerinin mevsimi geldi

Lazer tedavilerinin mevsimi geldi

Yazın güneş ışınlarının etkisi cildi yıpratıyor, leke ve kırışıklık oluşumunu da hızlandırıyor. Bu sebeple cilde uygulanacak lazer tedavileri için kış mevsimini beklemeniz şart. 

Yaz mevsiminin etkilerini soğuyan hava ile birlikte kontrol altına almak birçok lazer tedavisi ile mümkün hale geliyor. 

Cilt gençleştirmede uygulanan lazerle cilt yenileme tedavileri sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesine imkân sağlıyor.

Yoğunlaştırılmış ışık dalgalarının ve radyo frekans dalgalarının (CCL) kombine olarak uygulanması, ciltte yeni genç kolajen üretilmesini de sağlıyor.

Bu sayede cilt canlanıyor, yenileniyor ve ince çizgilerde azalma ve sıkılaşma sağlanıyor.

Cilt güzelliği için uzmanından püf noktaları

Cilt güzelliği için uzmanından püf noktaları

 • Ciltte oluşan lekelerle savaşmak için glikolik asit, C vitamini, hidrokinon, retinoik asit içeren ürünlerin doktor kontrolü eşliğinde kullanılması gerekiyor.
 • Cildi canlandırmak için ise mezolifting, gençlik aşısı ya da kolajen aşısı gibi uygulamalar, içeriğindeki yoğun maddeler sayesinde cildi yenileme ve yapılandırma özelliği taşıyor.
 • Cildin kaybettiği nem ve elastikiyeti geri kazandırmak ve ciltte lifting etkisi yaratmak bu uygulamalardan yararlanabilirsiniz.
 • İçilebilir kolajen desteği almak kışın yıpratıcı etkilerinden korunmanızı sağlıyor. 

Saç güzelliği için püf noktaları

Saç güzelliği için püf noktaları

Yaz boyunca güneş, tuzlu su ve klorun etkisi saçı yıpratır ve parlaklığını yitirmesine sebep olur. Kışın artan çevre kirliliği de saçlarımız üstünde olumsuz etkilere neden olur.

Yıpranan ve canlılığını yitiren saçlar için kışa girerken kök hücresi tedavisi, saç mezoterapisi yaptırabilir, PRP desteği alabilirsiniz.

 • Kök hücre tedavisi sağlıklı ve güçlü saç köklerinden özel bir hücre süspansiyonu hazırlayarak problemli saçlı deri bölgelerinin yenilenmesi ve daha sağlıklı olması için uygulanıyor.
 • Tedavinin etkisi 1. ayda başlıyor ve 3 – 6 ay arasında gözle görülür sonuçlar alınıyor.
 • Cilt gençleştirmenin yanı sıra saç dökülmesi tedavisinde de uygulanan PRP, yıpranan ve dökülen saçlarda dökülmenin durması, saç tellerinin kalınlaşması, kalitesinin artması ve uzamasın da hızlı bir artış görülmesiyle etkisini gösteriyor.  

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tamamen kazıttığı saçları 50 santim uzadı