Adım adım doğru ve yanlışlar: Parfüm nereye sıkılır, nereye sıkılmaz?

Koku bir insanın en önemli imzasıdır. Uzmanlar genellikle kendinize özgü bir koku belirleyip sürekli onu kullanmanızı tavsiye eder. Ancak şu anki konumuz doğru parfüm seçimi değil, parfümün doğru kullanımıyla ilgili. Genellikle parfüm sürerken rastgele şişeyi rastgele vücudumuzda gezdiriyoruz. Peki parfüm vücudun hangi bölgelerine sıkılmalı, hangi bölgelerine sıkılmamalı? İşte bilmeniz gerekenler...

02 Mayıs 2021, Pazar 16:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- DİZLERİNİZİN ARKASINA SIKIN

1- DİZLERİNİZİN ARKASINA SIKIN

Kulağa biraz tuhaf gelebilir ancak dizlerinizin arkasına parfüm sürmeniz, o bölgedeki nabız noktası sayesinde daha iyi verim almanızı sağlayacaktır. En iyi sonuç için duştan sonra nemlendirici ve üstüne parfüm uygulayın.

2- BACAK İÇLERİNİZE SÜRÜN

2- BACAK İÇLERİNİZE SÜRÜN

Baldırlarınızın iç kısmına parfüm sürmeniz, biraz riskli görünebilir. Yine de uyluklarınızın iç kısımlarına parfüm sıktığınızda, bölgedeki ısı parfümün aromasını artıracak ve gün boyu parfüm kokusunun sabitlenmesini sağlayacak.

3- DEKOLTEYE SÜRÜN

3- DEKOLTEYE SÜRÜN

Dekolteli bir kıyafet giyecekseniz, o bölgeye parfüm sıkmak iyi bir seçenek olacaktır. Dekolte bölgesi bilekler kadar güçlü olmasa da ince bir koku bırakılmasını sağlar.

4- KARIN BÖLGESİNE SIKIN

4- KARIN BÖLGESİNE SIKIN

Göbeği açık bir kıyafet giyecekseniz, parfümü karnınıza sıkmaktan çekinmeyin. Parfüm bu bölgede kalıcılığını koruyabilir.

BUNLARI YAPMAYIN!

BUNLARI YAPMAYIN!

Parfümü asla sıkmamanız gereken bölgeler ise şöyle:

  • KOLTUK ALTI

Koltuk altlarındaki ter bezleri parfümle reaksiyona girerek yanma hissi ve kaşıntıya neden olabilir. Ayrıca parfüm kalıcı olmaz.

  • BİKİNİ BÖLGESİ

Parfümünüzü bikini bölgenize sürmeniz, tahrişe neden olur. Bikini bölgesi oldukça hassas olduğu için iltihaba dahi yol açabilir.

  • GÖZ ÇEVRESİ

Göz çevrenize parfüm sıkmaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Alkol ve etil bazlı parfümler, çok hassas noktalarla temas ederse ciddi zararlar verebilir.

  • ELİNİZE SIKMAYIN

Bileklerin üzerine parfüm sürebilirsiniz ancak ellerinize sürmekten kaçınmalısınız. Alkol bazlı parfümler, ellerin kurumasına, çatlamasına ve hatta kanamasına neden olabilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kepek nasıl geçer? Kepek problemini bitirecek 7 doğal tedavi yöntemi