Adını bilmediği oğlunu arıyor

Adını bilmediği oğlunu arıyor

26 Ağustos 2009, Çarşamba 12:48
A A

Suat DENİZ/IĞDIR, (DHA)
IĞDIR'a bağlı Yukarıerhacı Köyü'nden çiftçi Ahmet Sobay ile Müslime Sobay çifti, 25 yıl önce dünyaya gelen ve hastanede çalındığını iddia ettikleri oğullarına kavuşmayı bekliyor. 4 kız çocuğu annesi 46 yaşındaki Müslime Sobay, “İki ay önce televizyona çıkan bir genç, gerçek ailesinin Iğdırlı olduğunu ve babasının ölmeden önce kendisine her şeyi anlattığını bildirmiş. O gencin anlattıkları bizim 25 yıl önce hastanede yaşadıklarımızla aynı. Oğlumun yolunu dört gözle bekliyorum” dedi.

Iğdırlı Müslime- Ahmet Sobay çiftinin ilk çocukları 1984 yılında Erzurum Numune Hastanesi'nde dünyaya geldi. Hastane yönetimi Sobay çiftine ‘öldü’ denilerek bir erkek bebeğin cansız bedenini verdi. Gözü yaşlı çift, bebeği köye götürdü toprağa defnetti.

SENİ DOĞUMDAN SONRA SATIN ALDIK

Ancak Müslime Sobay'ın içini bugünlerde komşularının televizyonda izlediği bir haberle umut sardı. Adını bile koyamadığı oğluna kavuşacağı günü sabırsızlıkla beklediğini vurgulayan anne Sobay, “Komşularımız yaklaşık iki ay önce Kanal 7 televizyonunda yapılan bir haberi izlemiş. Şu an 25 yaşında olan genç, babası bildiği kişinin ölmeden önce kendisine ’Sen başka bir ailenin çocuğusun. Seni doğumdan sonra satın aldık. Git, öz anne ve babanı bul’ demiş. O da bizlere ulaşmak için televizyona çıkmış. Çocuğuma kavuşmak için televizyon kanalından yardım istedik. Ancak ona ulaşabilecekleri ne bir adres ne de bin telefon numarası bırakmış. Akrabalarım, Erzurum başta olmak üzere bir çok kentte onu arıyor” dedi.

Çocuğunun öldüğüne hiçbir zaman inanmadığını ifade eden Müslime Sobay, “Doğumdan sonra görevliler bebeğimin öldüğünü söylediler. Hastanedeki bir doktor, yanıma gelerek çocuğu hemşirelerin sattığını iddia etti. Aynı doktor bize yardım etmek için para istedi. Maddi gücümüz olmadığı için birşey yapamadık. İki ay önce televizyona çıkan bir genç, gerçek ailesinin Iğdırlı olduğunu ve baba olarak bildiği kişinin ölmeden önce kendisine herşeyi anlattığını bildirmiş. O gencin anlattıkları bizim 25 yıl önce hastanede yaşadıklarımızla aynı. Oğlumun yolunu dört gözle bekliyorum. Eşimi 1994 yılında bir trafik kazasında kaybetik. O göremedi ama umarım ben görürüm” diye konuştu.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.