Adıyaman Üniversitesi'ne hoca bulunamıyor! İki kez ilan verdiler

Adıyaman Üniversitesi'ne hoca bulunamıyor! İki kez ilan verdiler

Adıyaman Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin eğitim-öğretim hayatına başlaması için alınması gereken üç öğretim üyesi için ikinci kez çıkılan ilana başvuru olmadı

22 Mart 2018, Perşembe 21:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Adıyaman'da bulunan Mimarlık Fakültesi’nin eğitim-öğretime başlayabilmesi için gerekli olan en az üç öğretim üyesinin alınması için Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 12 Ocak 2018 tarihinde çıkılan ilana başvuru olmadı. Bunun üzerine 9 Şubat 2018'de yeniden ilana çıkıldı. Çıkılan ikinci ilana da uygun başvuru olmadı.

ÖĞRENCİ ALINAMAYACAK

Mimarlık Fakültesi binası inşaatında incelemelerde bulunan fakültenin dekanı Prof.Dr. Murat Aydın, binanın bitme aşamasına geldiğini ancak hoca bulunamamasından dolayı mimarlık bölümüne 2018-2019 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınamayacağını söyledi.

Prof.Dr. Murat Aydın, "Üniversitemiz Mimarlık Fakültesi için Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü'nün gayretleri ile YÖK'ten aldığı üç öğretim üyeliği için ikinci kez çıkılan ilana da başvuru olmaması bizi üzdü. Ancak üzülerek ifade ediyorum ki çıkılan ikinci ilana da başvuru yapılmadığından kadrolar boş kaldı ve fakülte önümüzdeki yıl da eğitim-öğretime başlama fırsatını kaçırdı. Temennimiz Besni'ye yapılan bu yatırımların boşa gitmemesi, heba olmaması için Rektörümüz Prof.Dr. Mustafa Talha Gönüllü'nün ve Besnililerin gayretleriyle en kısa sürede Mimarlık alanında doktora yapmış üç öğretim üyesi bulunarak Mimarlık Fakültesi’nin eğitim-öğretime başlaması" dedi.
 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sınava girecek öğrenciler için ipuçları