Adıyaman'da, 15 Temmuz gazilerine ziyaret

Adıyaman'da, 15 Temmuz gazilerine ziyaret

Adıyaman'da, 15 Temmuz gazilerine ziyaret

13 Temmuz 2019, Cumartesi 19:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Mahir ALAN/ ADIYAMAN, (DHA)- ADIYAMAN Valisi Aykut Pekmez ve il protokolü 15 Temmuz 2016'daki Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY)’nin işgal girişiminde darbeci askerlere karşı direnirken ve yaralanan Ömer Ünlü ve Mücahit Türkoğlu’nu evinde ziyaret etti.
15 Temmuz 2016'daki Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması(FETÖ/PDY) örgütü tarafından 15 Temmuz 2016'da darbe girişimine direnen 15 Temmuz Gazileri Ömer Ünlü ve Mücahit Türkoğlu’nu Vali Aykut Pekmez’e eşi Yeşim Pekmez, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Garnizon Komutanı Albay Hüseyin Gürfidan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper ve eşi Kezban Alper, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Şube Başkanı Hacı Erdengi, evinde ziyaret etti.
Vali Aykut Pekmez ve beraberindeki heyet, ilk olarak 15 Temmuz 2016 gecesindeki ihanet girişimi sırasında İstanbul Harbiye’deki TRT binası önünde darbecilerin açtığı ateş sonucu parmağını kaybederek yaralanan 15 Temmuz Gazisi Ömer Ünlü’yü evinde ziyaret etti. 
Ziyaretlerde Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, 15 Temmuz Gazisi Ömer Ünlü’nün annesi ve 15 Temmuz Gazisi Mücahit Türkoğlu’na çiçek takdim ederek Vali Aykut Pekmez ise Ömer Ünlü ve ailesiyle sohbet ederek, gösterdiği cesaret ve kahramanlık için bir kez daha teşekkür etti.
Buradaki ziyaretin ardından Vali Aykut Pekmez ve beraberindekiler, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Kartal Köprüsü üzerinde darbecilerin açtığı ateş sonucu bacağından yaralanan Polis Memuru Mücahit Türkoğlu’nu ziyaret etti. 
15 Temmuz Gazisi Mücahit Türkoğlu, 15 Temmuz gecesi Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü kadrosunda gece vardiyasında görevli iken İstanbul'da yaşanılanları anlattı.  
Vali Aykut Pekmez, ziyarette gazilere gösterdiği cesaret ve kahramanlık için teşekkür ederek şunları söyledi,"Gazilerimizin şahsında tüm gazilerimize teşekkür ediyorum. Devlet olarak her daim gazilerimizin yanında olacağız. 15 Temmuz gecesi aziz milletimiz dünyada emsali görülmemiş bir iman ve inançla, göğsünü tanklara, jetlere ve helikopterlere siper ederek, demokrasisine sahip çıkmış ve tarihe ismini yazdırmıştır. O gün hainlerin hesap edemediği şey bu milletin azim ve kararlılıkla korkusuzca sokağa inmesiydi. 15 Temmuz Milletimizin birliği ve beraberliğinin ne kadar sağlam olduğunu bir kez daha dosta düşmana göstermiştir. Vatanımızı ve milletimizi bölmek isteyen hainlere fırsat vermeyerek o gece sokağa çıkan 7’den 70’e tüm milletimizden Allah razı olsun. Bu vesile ile o gece sokağa çıkarak hainlerin kurşunlarıyla şehadet şerbeti içen şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum" dedi.
FOTOĞRAFLI
 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Adıyaman'da depremzede çocuklara oyuncak ve kırtasiye yardımı