Adıyaman'da 74 yaşındaki yaşlı adam ve kardeşini görenlerin yüreği burkuldu

Dondurucu soğukta ayağında terlikle kardeşini el arabasında taşıyan 74 yaşındaki yaşlı adamı görenlerin yüreği burkuldu

09 Ocak 2019, Çarşamba 10:12 Son Güncelleme:
A A
Adıyaman'da 74 yaşındaki yaşlı adam ve kardeşini görenlerin yüreği burkuldu

Adıyaman sokaklarında soğuk kış gününde ayağında terlikle el arabasının üzerinde kardeşini taşıyan 74 yaşındaki Hacı Yıldırım, görenlerin gözlerini yaşarttı.

BATTANİYEYE SARDI

Hacı Yıldırım, Varlık Mahallesi’nde oturan 72 yaşındaki kardeşi İmmi Tüten’i battaniyeye sarararak yola koyuldu. Kardeşi gibi ayağında terlikle yollara düşen Hacı Yıldırım, Adıyaman Atatürk Bulvarı üzerindeki PTT Şubesine gelerek yaşlılık maaşını çekmek istedi.

KİMLİĞİNİ UNUTTUĞU İÇİN PARAYI ÇEKEMEDİLER

Hem kendisi hem de kardeşinin maaşını çekmek isteyen Yıldırım, kardeşi kimliğini unuttuğu için parayı çekemeden geri dönmek zorunda kaldı. Adıyaman Sağlık Ocağı Caddesi ve Gölbaşı Caddesi’nde ayağında terlikle kardeşinin bulunduğu el arabasını güçlükle iten yaşlı adamı görenlerin yürekleri sızladı.

"KİMSEMİZ YOK"

 Hacı Yıldırım, maaş çekmek istediklerini ancak kardeşinin kimliği evde kaldığı için eve döndüklerini belirterek, "Kardeşimin kocası yok. Kimse bakmıyor, ben bakıyorum. Kimsemiz yok" ifadelerini kullandı.

 Kardeşini kilometrelerce el arabasının üzerinde taşıyan ve vatandaşlar tarafından ‘yükü ağır’ denilen yaşlı adam, insanların bakışları arasında gözlerden kayboldu.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Libya Zirvesi öncesi Çavuşoğlu'ndan açıklama